Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jak ostřit při focení virtuálních prohlídek

Po cloně, času a citlivosti, se při focení virtuálních prohlídek sektáte s další výzvou. Ostřením. Tato kapitola naštěstí nebude tak dlouhá jako ty ostatní, v podstatě se chci podělit jen o pár pouček.

Focení interiéru

Předpokládáme, že body zájmu budou relativně blízko, v rámci metrů, proto je nesmysl držet se ustáleného pravidla ostření na nekonečno, kterým za normálních okolností nic nepokazíte. Nabízí se nám totiž mnohem lepší varianta, ostření na 2 metry. Díky velké hloubce ostrosti fish-eye objektivu, bude celý interiér přirozeně ostrý. Viditelné hory a vysílače přes okno nás nezajímají, tak proč na ně ostřit?… :-)

individualni-studovna

Focení Exteriéru

Pro focení exteriéru si vystačíte s jednoduchou poučkou – ostřete na nekonečno. Odkloňte se od ní, jen pokud byste měli nějaký speciální kreativní záměr. Objekty vzdálené v řádu desítek metrů (a víc) budou ostřejší. Celý pohled tak bude vypadat opět přirozeněji.

venku-vjezd


 

Fotografie, virtuální prohlídky a veškeré podklady jsou majetkem NTK. Pro případné svolení s využitím pro účely třetí strany je nutný souhlas majitele práv (NTK). Jakožto autor fotografií mám právo na jejich využití čistě z důvodu propagace mé práce, tedy i na tomto blogu. Vše je podloženo platnou smlouvou. Děkuji za pochopení.

Written by:

Published on: 10.10.2015

Filled Under: Foto, Hlavní strana