Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Odstartovala Nová Digi TV CZ

Datum 1.10.2015 je pro satelitní platformu Digi TV CZ velkým milníkem. Odstartovala NOVÁ DIGI TV CZ. Oproti „staré“ Digi TV se liší hned v několika směrech. Mezi hlavní změny patří více programů, rozšíření nabídky o kanály ve vysokém (HD) rozlišení nebo nové doplňkové balíčky pro náročnější diváky.

Jak se říká: „Nové koště dobře mete.“ Tak by se daly výstižně popsat změny, které nastaly v satelitní platformě Digi TV CZ. Nový vlastník – společnost LAMA Energy Group investovala do nové Digi TV ohromnou částku – 300 milionů korun. Byla výrazně rozšířena programová nabídka i o HD kanály, což abonenti za předchozího majitele moc neznali.

Prvním říjnovým dnem začal souběh Nové Digi TV CZ a „staré“ Digi TV CZ, který bude trvat zhruba do poloviny roku 2016. Během tohoto souběhu bude probíhat migrace stávajících klientů na novou verzi této satelitní platformy. Společnost chce měsíčně vyměnit až 15 tisíc satelitních kompletů.

Nová a „stará“ Digi TV CZ se v něčem liší, ovšem něco zůstává zachováno. Operátor i pro novou podobu své služby využívá kapacitu na satelitech Thor 6 a Intelsat 0-02, které jsou zaparkovány na orbitálních pozicích 0,8° a 1° západně. Změny ovšem nastávají u kódování programů. Pro Novou Digi bude použito novější kódování – Nagra MA (Nagravision). Provozovatel se tak chce lépe chránit proti neoprávněnému sledování programů. Z tohoto důvodu je nutné provést výměnu všech modulů DIGI CAM a také přijímačů – i těch relativně nových boxů Kaon HD, které byly na trh uvedeny před rokem.

Programy Nové Digi TV CZ se převážně vysílají v MPEG-4/SD nebo MPEG-4/HD. Programy na kapacitě dodavatele programů, společnosti Slovak Telekom (provozovatele satelitních platforem MagioSAT a Digi TV SK), většinou využívají vyspělejší audio formát AAC.

Nová Digi TV začíná s jediným typem set top boxu KAON M157. Později by se měly objevit i jiné modely. Dlouho očekávané externí moduly pro Novou Digi budou dodávány na trh až od listopadu tohoto roku. Nové moduly mají být kompatibilní s novým rozhraním CI+ ale i se starším CI (Common Interface), takže nové moduly by měly spolehlivě fungovat nejenom v televizorech s CI+ slotem ale i v běžných set top boxech, které mají starší rozhraní CI.

Balíčky Nové Digi TV CZ

Nová Digi TV CZ přináší i zásadní změny v programové i cenové nabídce. K hlavnímu balíčku s názvem „Základní“ si lze nyní přiobjednat i některý ze dvou dalších balíčků – „Extra“ a „HBO“.

V „Základní“ nabídce je celkem 75 programů, z toho 11 v HD rozlišení (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, Nova HD, Prima HD, Jednotka HD, Markíza HD, JOJ HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD a Nat Geo HD). V tomto hlavním balíčku jsou také mj. programy Digi Sport 1, Digi Sport 2, Sport 1, Sport 2, Nova Sport, AMC, Šlágr TV, Mňam TV, Discovery, Travel Channel, VH1, Spektrum, Filmbox a řada dalších).

Balíček „Extra“ je možné přiobjednat k základní nabídce. Extra obsahuje 23 programů, 4 v HD rozlišení. Balíček si jistě oblíbí sportovní fanoušci. V balíčku se nacházejí sportovní stanice Digi Sport 1 HD, Digi Sport 2 HD, Sport 1 HD, Sport 2 HD, Slovak Sport a Golf Channel. Dále balíček obsahuje vybrané tematické kanály jako například Filmbox Premium, AXN White, AXN Black, Discovery Science, History, Megamax, Fine Living Network, Private TV a další.

Prémiový balíček „HBO“ nabízí filmové programy HBO HD, HBO Comedy a HBO2.

Balíček „Maxi“ obsahuje všechny programy české Digi TV.

Operátor také nabízí balíček Mini, který obsahuje 24 základních CZ a SK programů, z toho 7 v HD kvalitě.

Ceny Nové Digi TV CZ

Česká Digi TV poprvé od svého startu zdražila. Základní balíček staré Digi TV od září stojí 299,-Kč měsíčně (dříve 260,-Kč). Za stejnou cenu (299,-Kč měsíčně) bude i Nová Digi CZ. Nicméně cena není konečná. Pokud si klient pořídí jen základní nabídku, bude platit ještě poplatek za pronájem přijímače nebo přístupového modulu (49,-Kč měsíčně). Zákazníci s vyšším balíčkem (Extra, HBO nebo Maxi) tento poplatek neplatí. Ceny platí v případě, že zákazník podepíše smlouvu na 24 měsíců.

Novou Digi TV je možné objednat i na dobu neurčitou. Ceny jsou ale výrazně vyšší – základní balíček stojí 500,-Kč, pronájem přijímače či modulu 150,-Kč měsíčně.

* Ceny platí v případě uzavření smlouvy se závazkem na dobu 24 měsíců.

** Předplatitelé balíčku Maxi ho získají na první tři měsíce za akční cenu 499 Kč/ měsíc, od 4. měsíce je pak cena 699 Kč/ měsíc.

.

Nová technologická platforma Digi TV vzniká při úzké spolupráci se skupinou Slovak Telekom. Řada programů je totiž společná pro Novou Digi TV CZ i Novou Digi TV SK a Magio Sat. Dochází tak k výrazným úsporám v distribuci programů.

oficiální web: http://cz.digi.tv/

facebook: https://www.facebook.com/pages/czdigitv/389193707934052?sk=timeline

Previous post:
Next Post: