Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Téma: LTE musíme zrušit, je nebezpečné pro společnost

me2Jen málokdo čekal, jak děsivý dopad bude mít superrychlý internet, který se v České republice začal zavádět od roku 2013, na obyvatelstvo. A nejen tam, LTE páchá škody i v okolních zemích, jako nejbližšího postiženého souseda můžeme vybrat třeba nám tak blízké Slovensko!

Vědci ve spolupráci s pojišťovnami pomalu začínají vyčíslovat ztráty. Přitom vytáčené připojení a EDGE podobnými nešvary netrpělo, shodují se i operátoři.

LTE jsme začali ve spolupráci s ostatními operátory nasazovat v nejméně obydlených oblastech a vesnicích. Do měst se zatím moc nehrneme, pokrývání ale rozhodně máme v plánu. Velká krajská města jsou už ze 100% pokryta.

Problém LTE není v technologii, je v nás samotných. Kavárny, hospody a restaurace jsou stále místem pro setkávání lidí, jen diskuze se často přesunula na internet. Jedinou možností jak se ubránit LTE je vypnout data a odložit telefon na stůl displejem dolů. Ani tato prevence ale není dle slov barmanů stoprocentní.

smartphone

zdroj: https://postpioneer.files.wordpress.com/2013/04/smartphone.jpg

Masivní „zneužívání“ ultrarychlého internetu vede i ke stále setrvávajícímu FUP omezení ze strany operátorů. Za doby EDGE-ové nebyla šance prosurfovat všechna dostupná data. Nebyl popravdě ani nikdo, kdo by je dobrovolně prosurfovat chtěl. Než se načetlo video z YouTube, každý jej už stihl sám (v ne tak vtipné formě) převyprávět.

LTE útočí na třech frontách: vztahy, peněženka, baterie

S LTE je situace diametrálně odlišná, s čímž souvisí i dramatický nárůst závislosti obyvatelstva na internetu. Nenechte se ale vyvést z omylu,  zrychlení internetu nepáchá jen škody, má i pozitivní vliv na míru kvalitního obsahu. Bohužel ten k závislosti opět jen přispěje, jsme tedy opět na začátku. Jenže k čemu je internet, jehož potenciál vyčerpáte při maximální rychlosti za 53 sekund?

LTE drásá nervy i hipsterům, kteří se musejí s plackou za 30 tisíc nedůstojně tísnit u nejbližší zásuvky. Zejména při špatném pokrytí ve vlaku, je baterka pryč doslova za pár minut..

Subway-1956

NYC Subway Commuters – 1954

Je vůbec nějaké řešení této krize? Neměli bychom se raději vrátit z ultrarychlého zpět k pomalému „bezpečnému“ internetu? Domnívám se, že ne. Všechny povídačky o tom, jak to kdysi bylo lepší a lidé si snad v tramvajích povídali, vyvrátíme jednou dobovou fotkou. Zvěsti, co bylo před novinami už bohužel nikdo nezdokumentoval, to si možná lidé opravdu povídali… Co jiného jim taky zbývalo.

V přiměřené míře může dokonce využívání smartphonů u jednoho stolu přinést své ovoce. Kromě námětů ke konverzaci si obstaráte i nové followery! Více než ikonickou, je už hláška: „Přidáš si mě na Instagramu?“.

Written by:

Published on: 5.11.2015

Filled Under: Hlavní strana, Osobní blog, Téma

, ,