Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

UPC má problém, hesla od Wi-Fi lze prolomit během pár sekund

Dát si někam heslo 123456 je ten nejhloupější nápad, který vás může napadnout. Podobně hloupé je nicméně i generování hesla podle sériového čísla, konstanty a pár magických (programátorských) triků. Tedy přesně to, co se povedlo společnosti UPC.

Program v jazyku C na odvození přednastaveného hesla k WiFi síti se začal potulovat po internetu zhruba před 6 dny. Od té doby jej stihli otestovat specialisté z českého bezpečnostního týmu CSIRT, Comgurad a další. Ještě více alarmující je, že ten kdo generátor vymýšlel, mohl celé roky klidně páchat trestnou činnost na nicnetušících poctivých uživatelích.

upc-passZdrojový kód programu je k dispozici na: https://github.com/skftn/upc_keys.py/blob/master/upc_keys.c

Jeho klony už si lze stáhnout zkompilované do počítače, Androidu a dokonce už funguje i webová verze.

Pakliže používáte výchozí heslo přednastavené výrobcem, nemůžu vám doporučit nic jiného, než abyste si neprodleně změnili heslo ke své Wi-Fi. Ideálně i název (SSID) sítě. Bezpečnost svého hesla si poté můžete ověřit třeba zde: http://www.pcdays.cz/2012/03/jak-bezpecne-je-vase-heslo/

Written by:

Published on: 7.1.2016

Filled Under: návody

,