Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Facebookem se šíří nový trend, lidé zakládají nesmyslné události

Jako každý den si prohlížíte Facebook, mrknete do „šmírovací“ lišty vpravo nahoře a hle! Katka se chystá na akci Přespání v IKEA Brno #2. Řeknete si, no dobře, Katka má dobrodružnější povahu, než jsem čekal! Ale co to nevidím dál, Jirka míří na Mistrovství světa v rytí rýčem vlhčích půd nebo jílovitých zemin, tak tady už něco nehraje…

Mnoho marketingových skupin spekuluje, kdo za tím může stát. Zdá se to totiž více jako cílený marketingový tah, než žertík pár studentů. Skupiny jako „Sraz hráčů na prádelní hrnec“ dosahují tisíců zúčastnění a rostou jako houby po dešti, jenže k čemu to někomu může být? K pozdějšímu sdílení reklam?

Snímek obrazovky 2016-03-08 v 2.51.50

Všechny akce mají stejnou šablonu:

  1. šílený nápad
  2. místo, které tématicky souvisí s názvem
  3. vtipně zformulovaný, leč v některých případech i uvěřitelný text
  4. povětšinou založeno anonymním (falešným) profilem

Za těch pár let se na sociálních sítích odehrálo mnoho vyhypovaných trendů, ať už vezmeme v potaz z těch větších třeba Přiznání, Roztahovačky, nebo z těch menších zmateného Travoltu. Stále se ještě setkáváme i s duhovými profilovkami na podporu LGBT. Mnoho vtipů na své konto si připsal i zadlužený raper Kanye West. A víte co? Ať je za tím cokoliv, k Česku jako národu vtipálků to prostě sedí a vůbec bych se nedivil, kdyby se opravdu 21. července sešla banda Orchestr s kráječi na vejce před Rudolfinem a začala vyhrávat.

11217821_1621835121437661_8580548400105374121_n

Po několika dnech zkoumání nesmyslů jsem se také rozhodl jeden založit. Jedná o Hromadné přestřihnutí signálu od Wi-Fi a zúčastnit se může naprosto každý! Sám jsem zvědav, kolik fanoušků se zapojí do našeho malého sociálního experimentu.

Další vtipné akce, které jsem našel:

Znáte nějaké další? Podělte se o ně v komentářích!

 

Written by:

Published on: 8.3.2016

Filled Under: novinky, sociální sítě