Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Internet bude pravděpodobně brzy cenzurovaný a dražší

Jen co jsme na pár měsíců svobodný internet ubránili, už se na nás v parlamentu šije zase nějaká bouda! Významné sdružení CZ.NIC, které se stará o českou doménu CZ a stojí také za pokročilým routerem Turris, se nechalo slyšet, že po zavedení nového zákonu o hazardních hrách dojde k cenzuře a zdražení internetu. Ten by dával ministerstvu financí pravomoce přidat do blacklistu jakýkoliv web s hazardní tématikou. CZ.NIC této příležitosti dokonce vytvořil i vlastní microsite.

cenzura

4 důvody, proč je dle CZ.NIC zákon špatný:

  1. Umožní úředníkům ministerstva financí označovat internetové stránky za „nepovolený hazard“ a cenzurovat tak internet.
  2. Blokování internetových stránek je prakticky nerealizovatelné a vždy se najdou možnosti, jak ho obejít.
  3. Donutí poskytovatele internetového připojení cenzurovat internet na své náklady, což samozřejmě pocítí koncoví uživatelé internetu.
  4. Jedná se o bezprecedentní rozhodnutí, které může spustit lavinu dalších seznamů zakazovaných internetových stránek.

Nejdůležitějším sdělením je, že vlastně nelze žádnou stránku a službu na internetu úplně zablokovat, maximálně přístup znepříjemní. Na stránce Příchází Cenzor si můžete přečíst celé znění zákonu a dále můžete nezávazně hlasovat.

Written by:

Published on: 17.5.2016

Filled Under: novinky