Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Konec programů Markíza ve slovenském DVB-T!

Televize Markíza nebude pokračovat v šíření svého signálu v rámci celoplošného terestriálního vysílání. Její stanice Markíza, Dajto a Doma opustí DVB-T začátkem příštího roku. Vysílatel neprodloužil svou aktuální smlouvu s provozovatelem multiplexu, společností Towercom.

Jednání mezi Towercomem a Markízou trvali několik měsíců, nakonec se ale dohodou neukončily. Markíza, Doma a Dajto budou v DVB-T pouze do konce roku 2016, informovala televize. Markíza a Doma se aktuálně šíří ve druhém celoplošném multiplexe, Dajto v prvním.

„Televízia týmto svojím rozhodnutím nasleduje medzinárodné štandardy v televíznom vysielaní a pokračuje v trende skvalitňovania poskytovaných služieb divákom,“ uvádí televize ve stručné tiskové zprávě, kterou Markíza poslala médiím.

„V budúcnosti sa vysielanie bude orientovať na satelitný, káblový a IP TV príjem, ktoré umožňujú nielen sledovať televízne stanice v HD kvalite, ale zaisťuje aj prístup k Hbb TV, rôznym preview a archívnym záznamom a poskytuje aj množstvo ďalších služieb,“ dodala televize.

Vzťahy medzi Markízou a Towercomom pravdepodobne sprevádza napätie. Vlani na krátky čas vypadla z terestriálneho vysielania stanica Dajto, na anténu sa vrátila až po niekoľkých mesiacoch. „Dajto mohlo byť pre Markízu test, do akej miery je DVB-T pre domácnosti na Slovensku relevantné,“ komentoval kroky vysílatele v rozhovoru pro TREND šéf Towercomu Roman Fischer.Towercom logo

Do satelitní Voľnej telky Towercomu později Markíza odmítla dát své stanice Towercomu na retransmisi bezplatně, operátor je tak nad rámec nabídky zpoplatnil koncovým zákazníkům sumou 3,99 eura ročně. V únoru tohoto roku Markíza vypnula satelitní distribuci menších stanic Dajto a Doma v SD rolišení na satelitu Astra, a tak Towercom o kanály ve své satelitní službě přišel. Politika mateřského CME, který vlastní Markízu, je obsah operátorům zpoplatňovat. Proces začal při HD vysílání a doplňkových službách jako archív nebo OTT práva.

Konkurenční JOJ na rozdíl od Markízy smlouvu s Towercomom o šíření stanic v DVB-T prodloužila vloni až do roku 2021. K aktuálnímu postupu Markízy se zatím Towercom nevyjádřil.

zdroj: medialne.etrend.sk

Written by:

Published on: 16.8.2016

Filled Under: novinky, TV Vysílání