Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Zjistit co stahuje kdokoliv přes Torrenty nebylo nikdy snazší!

Je tomu už tak, pokud jste pseudo hackeři (script kiddies), amatérští stalkeři, nebo jen jedinci posedlí shromažďováním informací o vašem okolí, zbystřete. K ničemu vás nenavádím, ale na stránce http://iknowwhatyoudownload.com/ jednoduchým zadáním IP adresy zjistíte, co počítač na dané adrese stahoval přes Torrent.

Stačí tedy přijít k dotyčnému domů, říct si nevinně o heslo k Wi-Fi a napsat do prohlížeče adresu zmíněné stránky. A je to, teď už víte, s kým máte tu čest… Je to možná nemorální, ale to je tak vše, co s tím můžete dělat… Samozřejmě zobrazené soubory mohl stahovat někdo jiný z domu, protože IP adresa verze 4 je zejména u koncových uživatelů jen málokdy pevná a unikátní. Berte tedy nabyté informace s nadhledem. Jinak IP adresa se dá z „oběti“ vylákat samozřejmě všelijak, to už ale nechám na vaší vynalézavosti…

Následující screenshot služby sice neobsahuje záznamy z mojí IP adresy, ale i tak jsem provedl cenzuru. Co objevíte vy, to už je na vás. Červené řádky v tomto případě vyjadřují explicitní obsah.

iknowwhatyoudownload

 

 

Jak se proti tomu bránit?

Pomineme-li stahování nevhodného obsahu přes Wi-Fi souseda, což není úplně tak legální, nebo stahování potají u kamarádů, bude nejjednodušším řešením využít služeb VPN. VPN zdarma nedosahují převratných rychlostí, proto doporučuji využít nějakého placeného tarifu nebo si pronajmout vlastní server a tahat data přes něj.

VPN je služba, která vám umožní se k dané stránce připojit přes prostředníka, takový mezipočítač. Ten následně bude posílat dotazy za vás. Informaci vám následně pošle v zašifrované podobě, nebo normálně zobrazí obsah přes okno na nějaké jiné doméně. Data k vám tak či onak už půjdou v anonymizované podobě a nikdo kromě poskytovatele VPN služby vlastně nebude vědět, co na internetu děláte.

Použití VPN je naprosto legální, páchat přes ni trestnou činnost už pak samozřejmě ne.

Written by:

Published on: 8.1.2017

Filled Under: vychytávky