Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Toshiba má nový konvertibilní 12.5″ notebook, je nejlehčí a nejtenčí

Toshiba Portégé X20W-D je vkusný konvertibl cílící na profesionály, kromě populární konstrukce 2v1 je zajímavý i svou hmotností a tloušťkou. Nejedná se o nejtenčí 13″ notebook, tento rekord drží Acer Swift 7 s tloušťkou pouhý 1 cm. Tloušťka Toshiby Portégé X20W-D je 1,54 cm. Váha 1,1 kg není u notebooků klasické konstrukce ničím jedinečným, viz třeba Apple Macbook s vahou 0.9 kg. Mezi konvertibilními notebooky byste však skutečně hledali tenčí a lehčí 12,5″ zařízení marně.

Portege_X20W-D_convertible_function_beauty_win10

Srdcem tohoto konvertiblu je výkonný procesor Intel® Core™ sedmé generace (Kaby Lake). Antireflexní dotykový FullHD displej s ochranným sklem Corning Glass 4 slibuje dobré předpoklady pro klidnou práci na slunci. Magneziové šasi pak zase dostatečnou odolnost pro pravidelné přenášení.

Z další výbavy nabídne až 16GB RAM, 512GB SSD, WiFi 802.11ac nebo USB-C. Výdrž na baterii činí úctihodných 16 hodin, Toshiba udává, že se za 30 minut dokáže toto zařízení dobít na 4 hodiny práce . Příjemným bonusem je přiložený stylus TruPen s technologií Wacom Feel, od výrobce profesionálních grafických tabletů Wacom. Pro stylus se už bohužel nenašlo místo v těle notebooku, bude ale k dispozici ochranné pouzdro s integrovaným držákem pera.

Portege_X20W-D_tablet_mode_002_logo_with_pen2

Notebook je chlazen speciální technologií Hybrid Air Cooling System, navrženou společností Toshiba. Bohužel jsem nenašel detailnější náčrt nebo patent tohoto chlazení, budeme si proto muset počkat na první recenze.

Portégé X20W-D nabízí zabezpečení odpovídající profesionálním standardům. SecurePad™ s čtečkou otisků prstů a IR-kamera pro autentizaci obličeje s podporou Windows Hello a Intel® Authenticate chrání důležitá firemní data před zneužitím. Tyto funkce podporuje i vlastní integrovaný BIOS Toshiba, který přidává další vrstvu zabezpečení. Lepší šifrování a bezpečné možnosti přihlašování zajišťuje Trusted Platform Module 2.0.

Portege_X20W-D_008

Tento notebook poskytuje díky vestavěným stereo reproduktorům harman/kardon® a nadstavbě DTS Sound™ i přes malé rozměry slušnou kvalitu zvuku. Exkluzivně vyladěné reproduktory přizpůsobují zvuk všem režimům natočení displeje a poskytují čistý a přirozený zvuk v jakémkoli prostředí – při prezentacích i schůzkách.

Portégé X20W-D se na český a slovenský trh se dostane do konce března.

 

Written by:

Published on: 5.2.2017

Filled Under: novinky