Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Huawei představuje globální výpočetní centrum HPC Global Center of Excellence

Globální výpočetní centrum, jako otevřená platforma pro spolupráci, má za cíl vyvíjet řešení v oblasti HPC, cloudu, umělé inteligence nebo Big Data

Společnost HUAWEI, přední poskytovatel řešení pro informační a komunikační technologie, na počítačové konferenci International Supercomputing Conference 2017 (ISC 2017) ve Frankfurtu, oznámila založení globálního výpočetního centra High-Performance Computing (HPC) Global Center of Excellence (CoE). Výpočetní centrum HPC CoE, které je umístěno v Huawei OpenLab v Mnichově, umožní společnosti Huawei a jejím partnerům společně inovovat platformu pro vývoj řešení v oblasti HPC, cloudu, umělé inteligence (AI), a urychlit tak transformaci v odvětví.

Slavnostního představení HPC Global Center of Excellence se na konferenci ISC 2017 zúčastnila také společnost Intel, jeden z klíčových partnerů Huawei. Oba technologičtí leadeři slíbili, že budou vyvíjet inovativní počítačové technologie a produkty tak, aby posílili své zákazníky v oblasti HPC řešení i služeb.

Tian Linyi, pověřený vedením Openlabu v Mnichově spadajícím pod Huawei Enterprise BG, uvedl: „Huawei uvažuje o svém HPC CoE (centru) jako o otevřené platformě pro spolupráci, která uvolní inovační sílu Huawei a jeho partnerů. Věříme, že HPC CoE přinese win-win výsledky, posílí byznys hodnotu svým zákazníkům a podpoří technologický rozvoj a průmyslový růst v oblasti HPC.“

Společnost Huawei představila několik nových cloudových řešení

Společnost Huawei vypíchla jako ústřední téma letošní konference ISC „Unleash HPC Potential, Enable HPC Cloud“ („Uvolni HPC potenciál, umožni HPC Cloud“). Představení řešení HPC provozovaných na nejnovější generaci serverů Huawei a produktů pro ukládání dat na místě, společnost Huawei také demonstrovala on-line R&D Cloud řešení pro spolupráci, zaměřené na scénář simulace computer-aided engineering (CAE). Kromě toho společnost Huawei představila Cloudové HPC řešení se 100 Gd InfiniBand (IB) se zvýšenou rychlostí přenosu dat (EDR). Společnost Huawei oznámila, že řešení bylo úspěšně nasazeno na platformě Open Telekom Cloud společnosti Deutsche Telekom a začalo již poskytovat služby. Během letošního ročníku ISC vydal pořadatel konference nejnovější seznam HPC TOP500, na němž se úspěšně objevilo 20 systémů HPC vybudovaných společností Huawei.

„V budoucnosti budou výpočetní opatření ještě více obohaceny a diverzifikovány, od lokálních počítačových clusterů až po hyper scale datová centra a od edge computingu až po edge-cloudovou spolupráci, což zároveň představuje obrovskou výzvu pro výpočetní platformu“, uvedl Qiu Long, prezident IT Server Product Line společnosti Huawei. „Huawei neúnavně objevuje přední linii HPC. Vycházejíc ze svých silných stránek v oblasti konstrukčního inženýrství a zručnosti v oblasti čipových R&D technologií, Huawei prezentuje svým zákazníkům takové počítačové platformy, které jim pomohou posílit aplikace v oblasti HPC, Cloudu a Big Data.“

Podle statistik společnosti Gartner, přední světové poradenské společnosti z oblasti informačních technologií, se společnost Huawei celosvětově umístila na třetím místě v dodávkách serverů.

Written by:

Published on: 27.6.2017

Filled Under: tiskové zprávy