Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Uživatelé Skylinku přišli o jeden sportovní HD kanál

Všichni ti, kteří využívají satelitní pozici 23,5°E a tedy také uživatelé služby Skylink přišli o jeden sportovní HD kanál.

V pondělí 20.12. došlo k přerušení vysílání Slovenské sportovní stanice 213 HD. Na programové pozici je nyní pouze černá obrazovka. EPG je aktivní. Na dotaz ohledně přerušení vysílání na družici Astra jsme dostali tuto odpověď: „Dobrý deň. Vysielanie by naďalej malo prebiehať cez satelit thor. K prerušeniu vysielania cez astru došlo z finančných dôvodov. Vysielanie cez Astra je skutočne veľmi drahá vec. Už tak máme finančné problémy dosť vážne. V budúcom roku chystáme veľa noviniek.“

TV 213 začala vysílat v HD rozlišení na satelitu Astra 3B v dubnu tohoto roku. Stanice je rovněž dostupná v SD rozlišení na družici Thor 6, kde jí mohou využívat také zákazníci služeb freeSAT CZ/SK, Nová Digi CZ/SK a Magio SAT. Stanice je stejně jako na pozici 23,5°E šířena v režimu FTA – nekódovaně, pro příjem tedy není zapotřebí žádná přístupová karta. Postačuje pouze vybavení s normou DVB-S2.

Začátkem listopadu ukončila 213 šíření svého kanálu v Ultra HD (4K) na družici Belintersat 1 (51,5°E).

Ve vysílání se objevují převážně domácí sportovní utkání nebo kultura. Název stanice vychází symbolicky ze stupňů vítězů.

Written by:

Published on: 20.12.2017

Filled Under: novinky, TV Vysílání

, , , , , , ,