Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Thunderbolt port bude v počítačích Acer a Asus v roce 2012

Pokud jste si chtěli koupit počítač s portem Thunderbolt, museli jste se omezovat pouze na nabídku počítačů od firmy Apple. To by se mělo v příštích pár měsících změnit. InfoWorld uvádí, že Thunderbolt od firmy Intel bude součástí počítačů s Windows v roce 2012. Acer a Asus budou první výrobci, kteří budou poskytovat Thunderbolt na svých výrobcích.

Thunderbolt byl představen v únoru a umožňuje datové přenosy o rychlosti až 10gigabitů za sekundu. Port byl poprvé k dispozici na noteboocích MacBook Pro od Apple, od té doby byl použit i na ostatních počítačích. Nicméně Intel je vlastníkem ochranné známky a má v plánu rozšířit port i do ostatních zařízení. Dnes na Intel Developer Forum v San Franciscu byla ukázka, která ukazovala jak Thunderbolt dokáže přenést video z SSD disku do PC rychlostí 700MB za jednu jedinou sekundu.

Port od Intelu bude pravděpodobně bojovat o prostor s USB 3.0, což je nejnovější verze Universal Serial Bus technologie. USB 3.0 má sice přenosovou rychlost „pouze“ 5 gigabitů za sekundu, ale je zpětně kompatibilní se všemi staršími zařízeními USB 2.0, které byly vydány. Microsoft také oznámil, že jeho nadcházející operační systém Windows 8 bude nativně podporovat USB 3.0.

Uvidíme tedy, jak celá bitva o jedničku mezi porty dopadne. Tak či tak to bude pro uživatele plus co se týče rychlosti přenosů, o počtu kabelů v šuplíku se už bych tak optimistický nebyl.

Written by:

Published on: 15.9.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky