Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Facebook čte vaše SMS!

Pokud máte aplikaci Facebook v mobilu, pak Facebook četl vaše SMS zprávy. Týká se to i těch, kteří mají oficiálně staženou a nainstalovanou originální aplikaci. Zdroj: (Londýn) Sunday Times report

  • Facebook přiznává čtení SMS z aplikace uživatelů

Když se podíváme na aplikaci Facebook for Android, zjistíme, že má veškerá práva k SMS (odesílání SMS, čtení SMS a MMS, úpravy SMS a MMS, příjem SMS). Nikdy už se asi ale zřejmě nedozvíme pravdu, proč to Facebook dělal, možná ještě dělá. Asi se také divíte, proč aplikace Facebooku vlastně vůbec má práva na čtení, úpravu a odesílání SMS, když se jedná pouze o internetový klient k obsluze vašeho Facebook účtu.  Facebook se vyjádřil tak, že je to celé z důvodu testování před spuštěním vlastní služby pro posílání zpráv.

Ještě horší je to, že aplikace bývá často automaticky předinstalována na chytrých telefonech a vy se tak vlastně ani nedozvíte, jaká práva aplikace má.

I přes velkou vlnu protestů od poloviny loňského roku, kdy poprvé začala aplikace vyžadovat přístup k SMS, se nic nezměnilo a FB si může číst a odesílat vaše zprávy dodnes.

Written by:

Published on: 26.2.2012

Filled Under: Hlavní strana, novinky, sociální sítě