Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Fotoaparát Sony α57 s technologií polopropustného zrcadla

Výkonný fotoaparát za příznivou cenu, vybavený jedinečnými funkcemi jako záznam progresívního Full HD videa nebo novinka „Auto Portrait Framing“

13.3.2012

Neomezené kreativní možnosti jsou nyní ještě dostupnější díky novému přírůstku do rodiny fotoaparátů značky Sony postavených na technologii polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology).
  • Vysokorychlostní sériové snímání 12 fps s neomezeným průběžným automatickým ostřením (na pozici teleobjektivu režim Continuous Advance Priority AE)
  • Natáčení Full HD 50p videa s plnohodnotným ovládáním v režimech P/A/S/M
  • Světová premiéra* funkce Auto Portrait Framing
  • Technologie Clear Image Zoom pro dokonale prokreslené detaily
  • Nový hledáček Tru-Finder™ s vysokým rozlišením a 100% pokrytím
  • Snímač Exmor™ APS HD CMOS o rozlišení 16,1 efektivních megapixelů a nejnovější obrazový procesor BIONZ
  • Rozšířený rozsah citlivosti ISO 100 – 16000
  • 15bodový systém automatického ostření se 3 křížovými senzory

* Stav k prosinci 2011. Mezi digitálními fotoaparáty s výměnnými objektivy.

Neomezené kreativní možnosti jsou nyní ještě dostupnější díky novému přírůstku do rodiny fotoaparátů značky Sony postavených na technologii polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology). Tato inovativní konstrukce směřuje vstupující světlo zároveň na obrazový snímač CMOS a senzor automatického ostření (AF), což umožňuje neomezené průběžné automatické ostření při sériovém snímání statických fotografií i natáčení videa. Komponování snímku, ostření a náhled v reálném čase může probíhat prostřednictvím hledáčku Tru-Finder™ o vysokém rozlišení, který nabízí široký pozorovací úhel a 100% pokrytí zorného pole. Díky tomu je na výsledném snímku přesně to, co fotograf vidí na displeji.

Cena modelu α57, který je přirozeným nástupcem uznávaného fotoaparátu α55, je stanovena tak, aby oslovovala širokou obec uživatelů digitálních zrcadlovek (DSLR). Fotoaparát je vybaven mnoha pokročilými funkcemi modelu α65 určeného pro pokročilé amatérské uživatele doplněnými o propracovaný styl a ergonomický design. Poprvé se tak u základního modelu otevírá možnost fotografování a natáčení Full HD videa s odezvou a kreativními možnostmi, jaké obvykle nabízejí fotoaparáty o třídu výše. 

O dokonale detailní snímky se stará snímač Exmor™ APS HD CMOS o rozlišení 16,1 efektivních megapixelů ve spolupráci s nejnovější generací obrazového procesoru BIONZ. Tento výkonný procesor, zdokonalený společností Sony v průběhu vývoje vlajkových lodí α77 a α65, bez problémů zvládá velké objemy obrazových dat a produkuje bezchybné fotografie a Full HD video s nízkým obsahem obrazového šumu.

V novém režimu Tele-zoom Continuous Advance Priority AE model α57 nabízí neuvěřitelné sériové snímání rychlostí až 12 snímků za sekundu. 1,4x zvětšení centrální části obrazu ze snímače umožňuje pořídit dokonalé detaily bleskurychlých akcí pomocí série přesně zaostřených snímků, a to i když je fotografovaný objekt v pohybu.

Stejně jako α65, je model α57 vybaven 15bodovým autofokusem se 3 křížovými senzory, který zajišťuje rychlou a přesnou TTL fázovou detekci. Zdokonalená technologie sledování objektu Object Tracking AF udržuje přesné zaostření na tváře nebo jiné zvolené objekty – i když je snímaný objekt na chvíli zacloněn jiným objektem.

α57 vám umožní natáčet výjimečně kvalitní Full HD video. Citlivá průběžná fázová detekce autofokusu zajišťuje, aby pohybující se objekty byly neustále stejně ostré jako na fotografiích. Kompatibilita s formátem AVCHD (Ver. 2.0) Progressive znamená možnost snímat video v rozlišení Full HD až do snímkové frekvence 50p (progressive), která je ideální pro zachycení pohybu plynule a nerozmazaně. Volitelně je k dispozici záznam videa s frekvencí 25p, která vašemu záznamu dodá sytý kinematografický vzhled. Možnosti natáčení videa dále rozšiřuje plnohodnotné ovládání v režimech P/A/S/M, které nabízí prakticky neomezené kreativní možnosti.

S fotoaparátem α57 dokáží i začátečníci snadno vytvářet profesionálně vypadající portréty. Světovou premiéru si u tohoto modelu odbývá nová funkce pro komponování záběru Auto Portrait Framing. Fotoaparát s využitím funkcí detekce obličeje a kompozičního pravidla třetin zaměří pozici vašeho objektu a obraz ořízne tak, aby vznikl profesionálně komponovaný záběr ve vertikální (na výšku) nebo horizontální (na šířku) orientaci. Technologie Sony By Pixel Super Resolution zajišťuje, aby oříznuté přiblížené záběry měly plný počet pixelů. Současně s optimálně oříznutým snímkem je uložena i původní fotografie. Obě verze je tedy možné snadno porovnat a uživatel si z úprav může vzít poučení pro své vlastní fotografování.

Pokud se potřebujete přiblížit k fotografovanému objektu, 2x Clear Image Zoom nabízí zdvojnásobení efektivního zvětšení vašeho objektivu. Unikátní technologie Sony By Pixel Super Resolution zachytí i ty nejmenší detaily obrazu i při největším přiblížení. Jedná se o praktickou alternativu k cestování s velkými, objemnými teleobjektivy.

S novým elektronickým hledáčkem Tru-Finder™ se sestavování kompozice, ostření a prohlížení změn expozice v reálném čase stane potěšením. Díky dokonale podrobnému rozlišení 1 440 000 obrazových bodů a 100% pokrytí zorného pole tento hledáček směle konkuruje kvalitním optickým hledáčkům. Při širokoúhlém záběru je k dispozici volba několika typů zobrazených informací, díky kterým můžete fotografovat bez obav: např. digitální vodováha nebo mřížka pomocných čar. Informace mohou být zobrazeny v hledáčku Tru-Finder™ nebo na 7,5cm (3,0“) LCD displeji s nastavitelným úhlem Xtra Fine.

Obrazový procesor BIONZ zásadním způsobem rozšiřuje kreativní fotografické možnosti díky výjimečnému rozsahu citlivosti ISO 100-16000. Výsledné snímky ve všech režimech se vyznačují přirozeností podání a nízkou hladinou obrazového šumu – ať používáte krátké časy pro zachycení dynamických akcí, nebo za zhoršených světelných podmínek fotografujete z ruky bez blesku.

Velkou oblibu mezi kreativními fotografy si získala funkce efektů „Picture Effects“ pro úpravu fotografií přímo ve fotoaparátu. 11 typů efektů v 15 variantách nabízí dostatečně širokou paletu možností uměleckých úprav bez použití počítače. Výsledek je možné okamžitě zkontrolovat v režimu živého náhledu na LCD displeji nebo v hledáčku Tru-Finder™, a to jak při pořizování statických snímků, tak při natáčení Full HD videa.

Fotoaparát α57 skvěle doplňuje řada volitelného příslušenství. Baterií napájené přídavné LED světlo pro natáčení videa HVL-LE1 rozšiřuje možnosti natáčení v interiéru nebo za zhoršených světelných podmínek. Pro aktivní fotografy se výborně hodí sada ACC-FM1A, která se skládá z náhradního akumulátoru NP-FM500H a univerzálního kompaktního pouzdra LCS-AMB, které fotoaparát dokonale ochrání a zároveň k němu umožní rychlý přístup.

Nový fotoaparát SLT-A57 od Sony bude v Evropě k dostání od dubna 2012.

Written by:

Published on: 21.3.2012

Filled Under: tiskové zprávy