Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Microsoft uvolnil ke stažení pro veřejnost zkušební verzi Windows 8

Uživatelům umožňuje vyzkoušet si nové prostředí v Metro stylu, integrované cloudové služby, inovovaný prohlížeč Internet Explorer 10 nebo různé typy aplikací přes Windows Store.

VSpolečnost Microsoft dnes na konferenci Mobile World Congress v Barceloně oznámila dostupnost zkušební verze nového operačního systému Windows 8. Verze označená jako „Consumer Preview“ umožňuje uživatelům vyzkoušet si rychlé prostředí vhodné pro různé formy zařízení včetně klasických počítačů, jednouchou práci s cloudem, inovovaný prohlížeč nebo přístup k aplikacím přes Windows Store. Zkušební verzi si mohou zájemci stáhnout na webu http://preview.windows.com

„S Windows 8 jsme přetvořili operační systém tak, aby lidem umožňoval pracovat se svými zařízeními naprosto přirozeně, bez ohledu na to, zda zrovna sedí u počítače, mají na kolenou notebook nebo drží v ruce tablet,“ řekl k uvedení zkušební verze Steven Sinofsky, prezident divize Windows a Windows Live ve společnosti Microsoft.

Zkušební verze pro veřejnost přichází necelý půlrok poté, co Microsoft představil testovací verzi určenou vývojářům označenou jako Windows 8 Developer Preview. Tu si dosud stáhlo více než 3 miliony uživatelů. Nově uvolněná verze Windows 8 Consumer Preview přináší změny ve všech oblastech. Optimalizováno bylo například uživatelské rozhraní v takzvaném Metro stylu, které umožňuje rychlejší a komfortnější ovládání dotykem, klávesnicí i myší.

Windows 8 Consumer Preview také umožňuje vyzkoušet si integraci nového operačního systému s cloudovými a internetovými službami. Uživatelé například mohou po přihlášení se svým účtem od Microsoftu využívat funkci cloudového úložiště, bezpečného e-mailu, kalendáře i adresáře, a připojit se k řadě dalších služeb, které již například používají na svých telefonech Windows Phone.

Součástí zkušební verze je také inovovaný prohlížeč Internet Explorer 10 ve verzi Platform Preview 5. Podobně jako jeho předchůdce využívá hardwarovou akceleraci k většímu výkonu webových aplikací, ještě více se však zaměřuje na co největší uživatelský komfort při procházení webu.

Spolu s Windows 8 Consumer Preview si mohou uživatelé vyzkoušet také beta verzi nového obchodu s aplikacemi Windows Store, který již v současné době obsahuje různé typy aplikací od Microsoftu i třetích stran. V rámci zkušebního testování jsou všechny aplikace k dispozici k vyzkoušení zdarma a uživatelé si je mohou včetně nastavení přenést i do jiných počítačů.

Microsoft na barcelonském kongresu rovněž ukázal, jak nové Windows 8 fungují na širokém spektru zařízení včetně hardwaru běžícím na procesorech ARM. Nová zařízení budou k dispozici vybraným vývojářům k testování. Spolu s tím uvolnil Microsoft také beta verzi vývojářského nástroje Visual Studio 11, jež je dostupná na webu http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/hh852659, a kterou budou moci k vývoji aplikací pro Windows 8 rovněž využívat.

Více informací o zkušební verzi Windows 8 Consumer Preview naleznete na tomto blogu: http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/02/29/welcome-to-windows-8-the-consumer-preview.aspx.

Written by:

Published on: 1.3.2012

Filled Under: tiskové zprávy, Windows 8