Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Canon představuje nové síťové kamery s vysokou kvalitou záznamu

Canon rozšířil svou nabídku síťových bezpečnostních kamer o dva modely se zoomem a možností záznamu ve Full HD rozlišení.

Modely XU-80 a BU-46H s možností vzdáleného ovládání zaznamenávají video v kvalitě televizního vysílání a mají široký rozsah otáčení i vyklápění. Model XU-80 bude představen na veletrhu bezpečnostních technologií IFSEC International na stánku Canon (hala 4, stánek E40). Veletrh se koná od 14. do 17. května 2012.

Canon využil svých více než 70 let zkušeností s vývojem objektivů. XU-80 přináší 20x optický HD zoom, který pomáhá bezpečnostním týmům detailně monitorovat velké oblasti. Disponuje velkým rozsahem otáčení a naklápění (180 stupňů vpravo a vlevo, 220 stupňů nahoru a 40 stupňů dolů). 1/3palcový 2,1megapixelový CMOS senzor umožňuje vytvářet velmi kvalitní Full HD (1920 x 1080) videa. Vzhledem ke kompaktním rozměrům kamery, přesnému snímání a vodotěsnému a prachuvzdornému povrchu lze kameru využít ve vnitřních i venkovních prostorech.

Canon XU-80 je vodotěsná a prachuvzdorná kamera se stupněm ochrany IP55. Může být proto bez dalších opatření nainstalována i v náročném prostředí a není ovlivněna přírodními podmínkami. Model XU-80W je vhodný pro trvalé venkovní použití a je dodáván se servo ND filtrem a čistící jednotkou. Tento model může být taktéž vybaven volitelnou podložkou.

BU-46H nabízí záznam videa v televizní kvalitě a 1/3palcový CCD obrazový senzor a 20x optický HD zoom objektiv. Výjimečnou kvalitu obrazu zajišťují také funkce, jako jsou Auto Focus a chytrý stabilizátor obrazu. Kamera disponuje širokým rozsahem otáčení (340 stupňů a rozsahem naklápění od 30 do –50 stupňů). Díky plynulému a přesnému otáčení a naklánění je BU-46H ideální pro sledování větších prostor. Kamera je vodotěsná, prachuvzdorná a se stupněm ochrany IP55.

Obě kamery přináší HD-SDI a H.264 video a přenos přes síť pro vzdálené ovládání a sledování prostřednictvím video serverů třetích stran. Videozáznam z kamery v HD rozlišení lze přehrát na jakémkoli do sítě zapojeném počítači a všechny parametry lze měnit pomocí dodávaného softwaru. To ocení především uživatelé, kteří potřebují nahrávat a prohlížet záběry na dálku, například při sledování venkovních prostorů, střežení hranic a monitorování dopravy.

Obě kamery disponují špičkovou kvalitou obrazu za denního i nočního osvětlení. Funkce kompenzace dynamického rozsahu dovoluje XU-80 nahrávat video i v extrémních světelných podmínkách díky automatické korekci kontrastu. Při nahrávání videa při nízkém osvětlení využije XU-80 funkci pomalé závěrky a snímku dodá jas. Natáčení v noci či při nízkém osvětlení usnadňuje černobílý režim bez IR cut filtru.

„Kamery XU-80 a BU-46H spojují odborné znalosti našich divizí televizního vysílání a síťových kamer. Poskytují kvalitu obrazu shodnou s kvalitou televizního vysílání a možnost propojení s video serverem. Oba modely splňují představy i těch nejnáročnějších uživatelů, kteří hledají HD CCTV kamery. Vynikají i v nejnáročnějších oblastech zabezpečení, jako je bezpečnost objektů nebo monitoring davu a nabízí výjimečný rozsah a hloubku obrazu,“ říká Joe White, Channel Development Manager pro síťové kamery, Canon Europe.

Written by:

Published on: 27.4.2012

Filled Under: tiskové zprávy