Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Tajemství titulních fotek na Google+

Asi i vás tento týden zarazila nečekaná změna v designu Google+. Pokud jste měli profil vyladěný do posledního detailu, tak určitě teď hledáte, jak k němu zase dospět. V následujících pár řádcích se budeme bavit o obrázku, či obrázcích, které „doprovázejí“ profilovou  fotografii. Takovým obrázkům se říká titulní fotografie.

Můžete si vybrat ze 2 šablon:

  • Panorama
  • 5 libovolných obrázků vedle sebe
Pokud si budete chtít připravit vážně nějakou titulní fotografii, která všem „vyrazí dech“ tak se vám určitě budou hodit tyto šablony s rozměřenými velikostmi jednotlivých stran, mezer a celkového uspořádání.

Panorama:

Slouží k nahrání jednoho dlouhého obrázku, ten by měl mít rozměry 900 x 180 px s tím, že profilová fotografie zabere 260px místa na šířku i s rámečkem a je odsazena 15px od pravé strany. POZOR! Je potřeba nahrávat minimálně fotku o velikosti 940 x 180 px (tato širší verze se poté zobrazuje při najetí na něčí jméno).

5 obrázků vedle sebe:

Každý čtverec má velikost 110 x 110 px a je mezi nimi mezera 10px.

Written by:

Published on: 15.4.2012

Filled Under: Hlavní strana, návody, sociální sítě