Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

SSL povinně pro všechny Facebook aplikace, od 1. října

Pokud jste někdy vyvíjeli nějakou Facebook aplikaci, nebo se ji vyvíjet chystáte (aplikací se myslí i záložka na fanouškovské stránce), pak zbystřete. Termín, kdy budete muset začít povinně používat SSL certifikát na vašem hostingu se blíží. Zbývají poslední 4 dny, proto pokud jste tak ještě neučinili, neváhejte a začněte vyřizovat. Chvíli to trvá…

Protokol SSL se nejčastěji využívá pro bezpečnou komunikaci s internetovými servery pomocí HTTPS, což je zabezpečená verze protokolu HTTP. Po vytvoření SSL spojení (session) je komunikace mezi serverem a klientem šifrovaná, a tedy zabezpečená. (zdroj: Wikipedia)

Jakmile budete mít váš SSL certifikát vyřízený, nezapomeňte tuto skutečnost také zapsat do Facebooku k vaší aplikaci.

Cena není nijak dramatická, normální certifikát pořídíte někde kolem 500 – 1000 korunami za rok. Pakliže ale máte aplikaci jen tak „na hraní“, pak už může být tato částka na zvážení.

Written by:

Published on: 27.9.2012

Filled Under: Hlavní strana, sociální sítě