Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nová funkce pro zálohování – Historie souborů

Tento seriál o Windows 8 bude mít více částí! 

  1. Co je nového?
  2. Nová nabídka start
  3. Klávesové zkratky
  4. Obchod s aplikacemi
  5. Jak vypnout aplikaci
  6. Naučte se vypnout počítač
  7. Zapnutí režimu hibernace 
  8. Nová funkce pro zálohování – Historie souborů
  9. Prostory úložiště
  10. Přidáváme popisky ke skupinám ikon

Oproti Windows 7 do nové verze operačního systému přibyla nová funkce. Ta má za úkol obstarávat pravidelné zálohování souborů a složek v přednastavených knihovnách. Zálohovat můžete na pevný disk, po síti, nebo dokonce i na flash (z důvodu malých kapacit asi není zrovna ideálním řešením…)

V nastavení pak můžete navolit:

Časový interval ukládání ( 10 minut – … –  denně) – ukládají se vám poté verze souborů třeba co 15 minut a vy se tak třeba při nepovedené úpravě nějakého důležitého souboru můžete vrátit do uloženého bodu.

Mezipaměť (5% – … – 20% místa na disku) – zvolte podle potřeby, máte-li hodně obrovských souborů , raději zvolte větší mezipaměť

Uchovávání uložené verze (Dokud nebude potřeba místo – 1 měsíc – … – Navždy) – nastavíte podle toho, jak dlouho budete data potřebovat skladovat

Obecně by se dalo říci, že je to dobrý nástroj pro zálohu a verzování souborů. Je ale dobré jej vypínat když právě nepracujete, jinak je schopen Vám během chvíle zaplnit nepotřebnými daty celý disk.

Dobrým tipem také může být, aby jste zakázali zálohovat ty složky, které až zas tak nutně nepotřebujete, nebo ty, co zabírají až moc místa a stačí vám třeba jen jediná kopie někde jinde. Opravdu je zbytečné co 10 minut ukládat 10GB složku s fotkama :-).

Jak vidíte na obrázku, SD karta se tomu moc nelíbí :-D.

 

Written by:

Published on: 25.10.2012

Filled Under: Hlavní strana, Windows 8