Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Microsoft Surface – skutečná velikost disku

Zajímáte-li se o nový tablet od Microsoftu, je tady jeden důležitý fakt, o kterém by jste měli vědět. Jedná se o konečnou kapacitu volného místa na disku. Ta se totiž výrazně liší od celkové velikosti disku uváděné na krabici. Na výběr máte z 32GB a 64GB verze. Odečteme-li ale od této hodnoty velikost samotného operačního systému Windows RT, Office a obnovovacího oddílu, dostáváme se na velikost volného místa u 32GB verze na 16GB, u 64GB pak na 46GB.

Mě osobně trochu zaráží, kolik místa si bere systém a Office, protože se jedná o velmi ořezané aplikace, na rozdíl od těch co máte na stolních počítačích, i když to tak MS neprezentuje.

Abychom se v tom ale neztratili, Microsoft nám přichystal přehlednou tabulku s popisky co že nám to žere kolik místa.

Nakonec by bylo dobré uvést, že vám samozřejmě ještě zůstává možnost rozšíření místa (na rozdíl od některých jiných tabletů) o paměťové karty či USB Flash. Také se nabízí cesta v cloudových úložištích – SkyDrive, DropBox, Google Drive,…

Written by:

Published on: 6.11.2012

Filled Under: Hlavní strana, novinky, Windows 8