Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Halo: Spartan Assault. Jedna z největších herních ság nově dostupná pro dotyková zařízení s Windows 8 a Windows Phone 8

9. Červenec 2013

Praha, 19. července 2013 – Celosvětovou dostupnost očekávaného titulu Halo: Spartan Assault dnes na veletrhu Comic-Con v americkém San Diegu oznámilo vývojářské studio 343 Industries společně s Vanguard Games. Nová akční hra s pohledem shora je optimalizována pro dotyková zařízení se systémem Windows 8. Poprvé v historii mají fanoušci celosvětového fenoménu možnost prozkoumat tajemství vesmíru Halo i na zařízeních s Windows 8 a Windows Phone 8.

Nejen dlouholetí fanoušci série Halo tak mají nový způsob, jak se zapojit do akce proti nepřátelské mimozemské rase Covenant. Hra je k dispozici za 140 Kč pro systém Windows 8 aWindows Phone 8. Halo: Spartan Assault je další kapitolou z oceňovaného Halo universa. Zkoumá první mise programu Spartan Ops. Hráče ponoří hlouběji do válečného konfliktu lidstva a rasy Covenant. Příběh budou prožívat v těle velitelky Sarah Palmerové nebo Spartana Davise, kteří slouží na palubě UNSC Infinity. Postupně se budou probojovávat zástupy nepřátel v dosud neviděných bitvách.

25 unikátních misí hry pro jednoho hráče zprostředkuje intenzivní akční zážitek charakteristický pro celou sérii Halo. Navíc umožnuje soutěžit s přáteli v online žebříčcích a neustále se zdokonalovat při plnění týdenních výzev. Opakováním misí lze nashromáždit více než 40 achievementů a medailí.

Fanouškům, kteří již mají nastartovanou kariéru Spartana na palubě UNSC Infinity umožnuje Halo: Spartan Assault získat až 50 000 zkušenostních bodů (XP) a unikátní odznak pro Spartana v Halo 4 na Xbox 360. Další integrované funkce budou k dispozici po uvedení na trh. Fanoušci, kteří si zakoupí Halo: Spartan Assault, dostanou možnost odemknout exkluzivní bonusový obsah v Halo 4 Championship Bundle nebo Halo 4 Bullseye Pack, včetně nového skinu zbraně, dvou brnění a další pózy pro Spartana.

Ve stejný den jako hra bude k dispozici i herní soundtrack od skladatele Toma Salty. Obsahuje 27 skladeb v plné délce přes 60 minut hudby a bude dostupný za cenu 8,99 eur na všech hlavních kanálech pro digitální distribuci hudby.

Zajímavosti o sérii Halo:

  • Série Halo od svého uvedení zaznamenala tržby v hodnotě 3,4 miliard dolarů (67 miliard korun), což z ní dělá jednu z nejúspěšnějších značek v historii zábavního průmyslu.
  • Celosvětově se prodalo přes 46 milionů kopií všech dílů této hry.
  • Halo 4 během prvních 24 hodin prodeje utržila přes 220 milionů dolarů (téměř 4,4 miliardy korun). Během jediného dne po uvedení tak vydělalo víc, než poslední film ze série o Harrym Potterovi či The Avengers.
  • Desítkami recenzí, ve kterých Halo 4 obdrželo nejvyšší hodnocení, si tato novinka získala také obecné uznání jako jedna z nejlépe hodnocených videoher roku 2012.
  • Hodnota tržeb Halo: Reach se ve Spojených státech a v Evropě vyšplhala na 200 milionů dolarů v průběhu prvních 24 hodin po uvedení tohoto titulu na trh. Byly tak překonány výsledky všech amerických premiér v zábavním průmyslu za rok 2010 včetně třídenních úvodních víkendů hollywoodských trháků Iron Man 2, Alenka v říši divů nebo Toy Story 3.
  • Tržby z prvního dne prodeje Halo 3 dosáhly 170 milionů dolarů a překonaly rekord všech dosavadních jednodenních premiér zábavního průmyslu včetně těch hudebních a filmových (rekord dosud drželo Halo 2 se 125 miliony dolarů).
  • Hráči připojeni ke službě Xbox LIVE doposud strávili hraním některé z her Halo více než 5 miliard hodin.
  • Hlavní hrdina hry Master Chief je první postavou z videohry, která má vlastní voskovou figurínu v muzeu Madame Tussauds.

Více informací je k dispozici na Xbox LIVE, oficiální Facebook stránce Xbox Česká republika nebo na webu xbox.cz.

Written by:

Published on: 29.7.2013

Filled Under: tiskové zprávy