Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Lenovo je jedničkou na trhu s počítači

Praha, 11. července 2013 – Lenovo se stalo největším světovým dodavatelem počítačů. Vyplývá to z výsledků, které k dnešnímu dni uveřejnily analytické společnosti IDC a Gartner. Podle IDC byl tržní podíl společnosti Lenovo ve 2. čtvrtletí letošního roku 16,7 %, což je nárůst z 15 % ve stejném čtvrtletí loňského roku. Podle společnosti Gartner byl tržní podíl společnosti Lenovo 16,7 %, což je nárůst z 14,9 % v předchozím čtvrtletí a nárůst ze 14,9 % ve druhém čtvrtletí loňského roku. Z výsledků obou světově uznávaných analytických společností tak vyplývá, že se Lenovo poprvé ve své historii stalo jedničkou na světovém počítačovém trhu.

„Jsme pyšní na to, že se společnost Lenovo stala jasným lídrem na trhu s počítači. Za tento úspěch vděčíme nejenom našim zákazníkům, ale také všem našim zaměstnancům. I v období, které je velmi obtížné pro počítačové odvětví, se Lenovo může chlubit skvělým tržním podílem a stabilně rostoucími zisky. Na trh kromě toho neustále přinášíme inovativní produkty, přičemž neopomíjíme žádný z  tržních segmentů. Souboj o prvenství na světovém trhu s počítači je nikdy nekončící boj. Nepochybuji však o tom, že i v budoucnu naše zisky budou růst a naše společnost na globálním počítačovém trhu představí další převratné inovace,“ říká Yang Yuanqing, předseda představenstva a CEO společnosti Lenovo.

„I když se trh s počítači neustále proměňuje, pro světové firmy představuje příležitost v hodnotě 200 miliard USD. Vzhledem ke stabilní pozici, kterou má společnost Lenovo na globálním trhu již čtvrtým rokem, můžeme tuto příležitost využít mnohem více než naši konkurenti. Naše tradičně silné trhy, čínský trh a trh s komerčními počítači, neustále rostou a je předpoklad, že také v budoucnu budou posilovat. Lenovo zaujímá důležitou pozici i na rozvíjejících se trzích, kde je již v tuto chvíli lídrem, a ve spotřebitelském segmentu, kde zaujímá 2. pozici. I nadále proto hodláme pokračovat ve vyváženém růstu, a to napříč celým naším byznysem,“ dodává.

„Prvenství na světovém trhu s počítači je důležitým milníkem, ambice naší společnosti se však dnes upínají k tomu, být lídrem na PC+ trhu. Ten zahrnuje tablety, smartphony, chytré televize a další „chytrá“ zařízení. Lenovo již v těchto segmentech zaznamenalo určité úspěchy, na trhu chytrých zařízení dnes zaujímáme celkově třetí příčku. Naším receptem na úspěch jsou kromě jasné strategie také inovativní produkty, jejich vynikající provedení a široký tým odborníků na různé segmenty i technologie. I to mě vede k přesvědčení, že nejenom Lenovo docílí udržitelného růstu a zisku v klíčových segmentech, ale časem bude dosahovat stejně vynikajících výsledků také na rychle rostoucím PC+ trhu,“ říká Yang Yuanqing.

Pozn.: Ke konci fiskálního roku společnosti Lenovo, který skončil 31. března 2013, analytická společnost IDC uvedla, že Lenovo dosáhlo rekordního podílu na počítačovém trhu a expandovalo rychleji než celý počítačový trh 16 kvartálů jdoucích za sebou. Navíc se Lenovo stalo lídrem na 3 ze 7 největších počítačových trhů, konkrétně v Číně, v Japonsku a Německu. Dvojciferný tržní podíl společnost vykazuje již v 39 zemích světa.

Více než polovina příjmů společnosti Lenovo pochází z trhů mimo Čínu. Zatímco společnost Lenovo dosahuje skvělého podíl na trhu a vykazuje rostoucí příjmy, její profitabilita za poslední rok vzrostla o rekordních 34 %.

Lenovo se velmi dynamicky přibližuje svému cíli, kterým je prvenství na trhu PC+. Na trhu „chytrých“ zařízení má tržní podíl 5,9 %, zároveň je Lenovo třetím největším dodavatelem. V Číně, největším světovém PC+ trhu, je Lenovo dvojkou jak na trhu se smartphony, tak i na trhu s tablety. Více než 10 % příjmů společnosti pochází právě ze segmentů smartphonů a tabletů.

 

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku:www.facebook.com/lenovocz.
O společnosti Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i All-in-One počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.

Written by:

Published on: 19.8.2013

Filled Under: tiskové zprávy