Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

První 15palcový Ultrabook Lenovo ThinkPad útočí na přehlídková mola

Společnost Lenovo představila nový designový ThinkPad S531
Praha, 30. července 2013 – Společnost Lenovo představila nový ThinkPad S531, prémiový Ultrabook s extrémně tenkým rámečkem a zkosenými hranami, díky kterým vzbuzuje dojem, jako by se vznášel nad deskou stolu. Nový ThinkPad S531 vybavený operačním systémem Windows 8 je určen především malým a středním firmám a drobným podnikatelům, kterým přináší vysoký výkon a o 15 % rychlejší procesor než jeho předchůdci. To, že ThinkPad S531 patří k designovým produktům, dokazuje i fakt, že byl představen v rámci programu módní přehlídky návrháře pánské módy Xandera Zhou pořádané na London Fashion Week 2013.

„ThinkPad S531 přináší uživatelům vedle stylového vzhledu i něco navíc. Jedná se o nadstandardní výkon, solidní výdrž baterie a samozřejmě také legendární spolehlivost typickou pro notebooky ThinkPad,“ říká Jaroslav Rakušan, Think 4P/Distribution manažer společnosti Lenovo.

ThinkPad S531 jako jeden z prvních notebooků ThinkPad disponuje unikátním OneLink konektorem umožňujícím připojit se k dokovací stanici pomocí jediného kabelu, který umožňuje jak vedení energie, tak i přenos videosignálu. Kromě toho je ThinkPad S531 vybaven dodatečnými USB 3.0 porty a gigabitovým ethernetem.

Progresivní design

K estetickému vzhledu ultratenkého ThinkPad S531 přispívají mimo jiné zkosené hrany na přední a boční straně poskytující iluzi, jako by se notebook vznášel nad stolem. Ultrabook s na dotek hladkým hliníkovým povrchem je dostupný v moderní stříbrné nebo grafitově černé barvě. ThinkPad S531 se dále může pochlubit jednoduchým šasi s pětibodovým skleněným clickpadem, který eliminuje zachycování nečistot.

Snadné, intuitivní ovládání

ThinkPad S531 přichází s výběrem displejů s vysokým rozlišením a úhlem otevření až 180 stupňů, který uživatelům umožňuje pracovat s notebookem více různými způsoby. Zároveň nabízí šestiřadou podsvícenou klávesnici vybavenou multimediálními klávesami, které usnadňují práci v uživatelském rozhraní Windows 8, stejně jako prostorný citlivý clickpad vyhovující dotykovým gestům. Dává tak uživatelům prostor intuitivně a interaktivně ovládat svůj počítač a díky tomu pracovat mnohem efektivněji.

Vysoký výkon

ThinkPad S531, poháněný třetí generací procesorů Intel Core™, je o 15 procent rychlejší než jeho předchůdce. Kromě toho se pyšní až 9hodinovou vydrží na baterii. Rychlou odezvu uživatelům zajišťuje operační paměť 10 GB a úložiště o velikosti 500 GB nebo 256 GB SSD. ThinkPad S531 poskytuje dostatek kapacity pro uložení například až 150 000 MP3 souborů nebo 250 celovečerních filmů. Technologie Dolby Advanced Audio navíc poskytuje čistý zvuk, na 15,6palcovém antireflexním Full HD displeji tak filmy doslova ožijí. Notebook je také vybaven dvěma USB 3.0 porty pro rychlý přenos dat a pro firemní využití operačním systémem Windows 7 Pro s možností upgradu na Windows 8 Pro, který je k dispozici na recovery DVD.

Cena a dostupnost

Lenovo ThinkPad S531 bude u nás dostupný od srpna za cenu od 24 190 Kč s DPH.
Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku:www.facebook.com/lenovocz.
O společnosti Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i All-in-One počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.

Written by:

Published on: 19.8.2013

Filled Under: tiskové zprávy