Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Windows 8.1 je k dispozici

Společnost Microsoft oznámila celosvětovou dostupnost systému Windows 8.1, funkčně vylepšené verze systému Windows 8. Počínaje dnešním dnem budou moci uživatelé Windows 8 na více než 230 trzích a v 37 jazycích stáhnout zdarma tuto aktualizaci prostřednictvím Windows Store. Od 18. října bude Windows 8.1 také k dispozici předinstalovaný na nových zařízeních a jako krabicový software v maloobchodním prodeji.

Windows 8.1 reaguje na aktuální trendy v oblasti počítačových zařízení určených jak pro domácí uživatele, tak pro firmy a organizace – ať už se jedná o zařízení vyznačující se pohodlím a mobilitou, jako jsou tablety či počítače 2-in-1, nebo o produktivní zařízení typu notebook, all-in-one či o specializovaná průmyslová zařízení. Celá řada těchto nových zařízení umožňuje ovládání dotykem a přináší vylepšení v oblasti výpočetního výkonu, výdrže na baterie a designu napříč všemi cenovými kategoriemi.

Windows 8.1 nabízí celou řadu funkčních vylepšení a možností přizpůsobit si zařízení podle potřeb každého uživatele. Mezi klíčové novinky patří:

  • Vysoká míra personalizace. Zlepšená a více přizpůsobitelná Úvodní obrazovka, která nabízí možnost upravit si velikost dlaždic, barvu a vzhled pozadí dle individuálních preferencí. Každé zařízení s Windows 8.1 tak může být jedinečné a osobní pro konkrétního uživatele. Po přihlášení může nyní počítač startovat do prostředí, které nejlépe vyhovuje uživateli – buď na Úvodní obrazovku či do staré známé plochy Windows – to vše při neustálé synchronizaci s uživatelovým Microsoft účtem.
  • Dobře známé a snadno ovladatelné prostředí. Windows 8.1 přináší zpět tlačítko Start jako centrální bod pro navigaci. Inovované zobrazení nainstalovaných aplikací umožňuje uživatelům vidět vše na jednom místě a rychle je spustit. Nová aplikace Nápověda+tipy pomůže uživateli rychle si osvojit ovládání systému.
  • Rozšířené vyhledávání. Nové vyhledávání Bing poskytuje nejjednodušší cestu k obsahu a informacím v zařízení nebo na internetu. Výsledky hledání jsou zobrazeny v jednom náhledu uzpůsobeném i pro dotykové ovládání. Stačí jednoduše zadat požadovaný text z Úvodní obrazovky a systém vše vyhledá – ať už se jedná o aplikaci, soubory v počítači, fotografie či soubory na online úložišti SkyDrive nebo o webovou stránku.
  • Výběr aplikací a služeb z nabídky Start. Windows 8.1 nabízí přehled aplikací a služeb přímo z Úvodní obrazovky, což uživateli umožňuje přistupovat velmi rychle a pohodlně ke všemu, co potřebuje. Ať už se jedná o komunikaci s přáteli a rodinou prostřednictvím Skype, vyřízení e-mailů v aplikaci Pošta, hledání receptů v aplikaci Gurmánský svět a mnoho dalšího. Windows 8.1 také přichází s novou verzí prohlížeče Internet Explorer 11, který je rychlejší, přizpůsobený pro ovládání dotykem a umožňující synchronizaci napříč zařízeními se systémem Windows 8.1. Windows 8.1 rovněž nabízí nativní podporu 3D tisku a formátu pro 3D tisk, takže umožňuje snadné připojení 3D tiskáren a tisk 3D objektů přímo z aplikací.
  • Podpora multitaskingu a produktivity. Systém umožňuje zobrazení až 4 aplikací vedle sebe a možnost flexibilně měnit jejich velikost. Aplikace mohou nově také spustit další aplikaci a automaticky ji zobrazit společně na jedné obrazovce. Uživatelé mohou také v případě použití více monitorů zobrazit prostředí Plochy nebo moderní aplikace na libovolném monitoru.
  • Integrace cloudových technologií prostřednictvím úložiště SkyDrive. Windows 8.1 umožňuje snadno pracovat odkudkoliv a mít přitom neustálý přístup ke svým souborům – napříč zařízeními. Díky online úložišti SkyDrive mohou uživatelé vytvářet, upravovat, ukládat a sdílet soubory odkudkoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení, které zrovna používají.
  • Přepracovaný Windows Store. Nová podoba Windows Store zlepšuje to, jak jsou aplikace zobrazeny, což umožňuje snadnou orientaci uživatelů mezi aplikacemi a zrychluje cestu k nalezení té správné. Zavedení kategorií, jako například Nové a populární, umožňuje mít přehled o aplikacích, které přibyly nebo patří mezi nejoblíbenější. S Windows 8.1 jsou navíc aplikace automaticky aktualizovány, tudíž uživatelé mají neustále nejnovější verze dostupných aplikací. Příkladem může být aplikace Fresh Paint, která nově zahrnuje vodové barvy, sadu nových grafitových tužek a přepracované uživatelské rozhraní. Nové a aktualizované aplikace jsou neustále doplňovány do Windows Store, včetně aplikací jako jsou Evernote, Facebook pro Windows 8.1, Adobe PhotoShop Express, eBay. Z českých aplikací lze zmínit ČT24, ČT sport, Rekonstrukce D1, PLAY.CZ, SmartMaps a mnoho českých zpravodajských portálů. Uživatelé mohou také nově zakoupit předplacenou kartu s kódem, který je možné po zadání v obchodech Windows Store, Windows Phone Store a Xbox Store použít pro nákup aplikací a her. Tuto možnost ocení uživatelé zejména v těch případech, kdy nechtějí zadávat číslo kreditní karty nebo chtějí někoho obdarovat.

Více informací o nových zařízeních s Windows lze nalézt na stránkáchhttp://www.windows.cz/shop, informace o systému Windows 8.1 pak na http://blogs.windows.comhttp://www.windows.cz.

Written by:

Published on: 19.10.2013

Filled Under: tiskové zprávy

,