Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Bojujeme proti neostrým cover fotkám na Facebooku

S uvolněním „Timeline“ vzhledu na Facebooku vznikla všem uživatelům možnost nahrát si jakousi cover fotku, která by je vystihovala a podtrhla samotný avatar. Máte tedy obrovský prostor nad svojí profilovou fotkou, kam můžete nahrát cokoliv chcete. Háček je v tom, že uděláte-li to špatně, bude váš obrárek neostrý.

S největším problémem se asi setkáme v případě Facebook stránek. Jakožto firma chcete vypadat co nejprofesionálněji a není nic horšího, než zaplatit za nádhernou grafiku a pak ji mít na facebooku rozmazanou.

Snímek obrazovky 2014-08-05 v 2.17.13

 

Jak vidíte, kolem loga vznikají různé artefakty a není úplně čisté, přestože je zdrojový obrázek o dost větší než by bylo potřeba. Příčina je jasná, obrázek byl razantně zkomprimován. Daly by se samozřejmě najít i horší případy…

Musíme tedy tento problém nějak vyřešit.

Nejlepších výsledků jsem zatím dosáhl dodržením těchto 2 kroků:

1. Vytvářejte cover fotku s přesnými rozměry

Ujistěte se, že Vaše timeline cover fotky mají přesně tyto rozměry 851px x 315px. Tyto čísla jsou přesnými rozměry prostoru pro cover fotku, se kterou Facebook počítá. Vytvářením nebo uložením projektu v této velikosti se vyhnete zásahům Facebook algoritmu pro zpracování obrázku (zmenšení, ořez), který není tak šetrný, jako profi grafické programy.

2. Pozor na velikost

Druhým extrémně důležitým faktorem je velikost. Jakýkoliv obrázek větší než 100KB by byl opět nešetrně zkomprimován. Nejlepším způsobem je tedy použití funkce photoshopu „uložit pro web“ (na macu: ⌥ +⇧ + ⌘ + S)

Snímek obrazovky 2014-08-05 v 2.32.31Zde zvolíme JPEG, zkontrolujeme Rozměry (851px x 315px) a Celkovou velikost. Pokud je do 100KB, máte vyhráno. Nevlezete-li se do tohoto limitu, bude potřeba trochu snížit Kvalitu. Cokoliv nad touto hranicí by totiž bylo zničeno Facebookovou komprimací.

Výsledek vypadá mnohem lépe než předtím.

Snímek obrazovky 2014-08-05 v 2.40.10

Written by:

Published on: 5.8.2014

Filled Under: Hlavní strana, sociální sítě