Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Xiaomi Redmi 2 nově s 2GB RAM!

Při recenzi na Xiaomi Redmi 1 jsem byl nešťastný z 1GB operační paměti. Bylo to v podstatě to jediné co telefou chybělo. O to více mě překvapilo, že ani jeho nástupce Redmi 2 se nedočkal upgradu. Všimla si toho snad všechna média a inženýři v Xiaomi se asi chytli za hlavu. O pár týdnů po představení tady totiž máme vylepšenou verzi s 2GB pamětí RAM. Cena je přitom stále velice zajímavá a to 4 381 Kč (160€) z internetového obchodu XiaomiForSale.com.

Smartphone RedMi 2 se ihned po svém uvedení stal nejlépe prodávaným telefonem Xiaomi u nás. Zákazníky oslovil displej s univerzální úhlopříčkou 4,7“, rozlišením 1280 x 720 bodů a velmi výkonná varianta čtyřjádrového procesoru v kombinaci s možnostmi použití dvou SIM karet a rozšíření datového prostoru o paměťovou kartu s dalšími až 32 GB. K dostání je v černém, bílém, růžovém, zeleném a žlutém provedení.

IMG_6116

Mimo Operační paměti se navýšení dočkal také interní prostor, jehož 8GB bylo taktéž žalostných. Pro vaši hudbu, aplikace, fotografie a další data máte nyní k dispozici paměť o kapacitě 16 GB. Poměr cena/výkon je v tomto případě opravdu skvělý. Je to téměř ideální telefon pro teenagery.

Zadní fotoaparát RedMi 2 má rozlišení 8 Mpx, je doplněn bleskem, či chcete-li světlem, a zvládá zachycení panoramatického snímku, série fotografií i časosběrného videa, při kterém zrychleně zachytíte například mraky plovoucí po obloze. Nad displejem mu sekunduje oko předního 2Mpx selfie fotoaparátu. V telefonu tepe 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 Quadcore s frekvencí 1,2 GHz. Android 4.4.4 KitKat je už tradičně vylepšen vlastní nádstavbou MIUI od XIaomi. Ta je zajímavá především svými týdenními aktualizacemi.

Baterie bohužel zůstává u svých 2 200 mAh, takže budete muset své multimediální choutky trochu omezit.

Aktualizovaná verze RedMi 2 je již nyní dostupná ve všech barvách na stránkách e-shopu XiaomiForSale.com, který zajištuje dodání v rámci České republiky a Slovenska do 3 pracovních dnů od objednání a také lokální záruční i pozáruční servis všech zařízení.

IMG_6126

Written by:

Published on: 27.4.2015

Filled Under: Hlavní strana, mobil

,