Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nový program – JOJ Cinema

Dnešním dnem bylo na českém a slovenském trhu zahájeno vysílání nového programu – JOJ Cinema. Tento kanál od slovenské komerční JOJ Group začal vysílat v 18:30. Tu čest, prvního filmu na tomto novém kanálu, měla americká komedie Pařba ve Vegas.

JOJ Cinema

JOJ Cinema se chce zaměřit na filmy různých žánrů a desítky známých a celosvětově úspěšných kino hitů. Diváci se mohou těšit na komediální, akční, hororové, krimi, dramatické, muzikálové i životopisné filmy.

Stanice JOJ Cinema vysílá s českou licencí od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), udělenou v loňském roce. Všechny milovníky filmů rozhodně potěší zpráva, že filmy nebudou přerušovány reklamními bloky. Diváci si budou moci vychutnat celý film bez přerušování, tak jako je tomu třeba na prémiových filmových kanálech skupiny HBO nebo FILMBOX. Kanál bude v Česku i na Slovensku zastupovat mediální společnost AXOCOM.

Provozovatel bude nabízet program JOJ Cinema v klasickém (SD) i vysokém (HD) rozlišení (obě verze se liší pouze technickou kvalitou přenosu, obsah je shodný). Zařazení jednotlivých verzí záleží na konkrétní dohodě s poskytovatelem programu. Stanice vysílá primárně v českém jazyce, zájemci o původní znění si však mohou přepnout audio stopu na originální zvuk (označen jako „qaa“).

Na satelitu se JOJ Cinema objevila zatím pouze ve službě Skylink, která působí na satelitu Astra. Momentálně z neuvedeného důvodu pouze v SD verzi, ale doufejme, že se časem abonenti dočkají i HD verze. Tento kanál je dostupný pro předplatitele od nejnižšího multikanálového placeného balíčku – Mini (dále také všech vyšších – Multi, Kombi,Multi HD, Flexi7 a Komplet). Pro příjem tohoto kanálu je nutný mít HD box, kanál je totiž vysílán v kompresním formátu MPEG-4/SD. Abonenti s SD boxy ho tak nenaladí.

technické parametry – JOJ Cinema:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,797 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
pilot: ON

oficiální web: http://www.jojcinema.sk/

facebook: https://www.facebook.com/pages/JOJ-Cinema/702088476603760

Written by:

Published on: 15.6.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky, TV Vysílání

, , , , ,