Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Olympijský lední hokej, fotbal, … pouze na kanálech Eurosport? Pravděpodobně ano!

Veškerá televizní a multiplatformní vysílací práva v Evropě pro olympijské hry v letech 2018 až 2024 získala exkluzivně společnost Discovery Communications, která je od nedávna vlastníkem společnosti Eurosport. To včera odpoledne oznámil mezinárodní olympijský výbor (MOV).

Olympijské hry na kanálech Eurosport

Olympijské hry na kanálech Eurosport

Dohoda se týká XXIII. zimních olympijských her, které se mají konat roku 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu, XXXII. letních olympijských her v Tokiu v roce 2020 a olympijských her v letech 2022 a 2024, jejichž hostitelská města zatím nejsou zvolena.

Společnost Discovery Communications zaplatila za exkluzivní evropská vysílací práva pro čtyři olympiády v přepočtu přes 35 miliard korun (1,3 miliardy eur). Část práv může ovšem přeprodat dalším subjektům formou sublicencí. Na základě dohody s MOV by měl vzniknout také nový evropský olympijský kanál. Způsob jakým bude šířen ovšem blíže nespecifikovali.

logo Discovery Communications

Řada veřejnoprávních televizí, včetně České televize (ČT), je prodejem práv dosti zaskočena. ČT momentálně podle dostupných zpráv situaci vyhodnocuje. Vše nemusí být ale ztraceno. V souladu s MOV se společnost Discovery zavázala poskytnout sublicence k vysílání nejméně 100 hodin ze zimních olympijských her a nejméně 200 hodin z letních pro volně vysílané programy. To znamená, že společnost Discovery bude udělovat částečné sublicence i místním vysílatelům. K těmto právům se tak mohou dostat nejen veřejnoprávní, ale také komerční, volně vysílané stanice.

Společnost Discovery chce nabídnout přenosy z olympijských her nejen v televizi prostřednictvím svých kanálů Eurosport (HD) a Eurosport 2 (HD), ale také prostřednictvím digitálních platforem jako jsou Eurosport Player, DPlay, Eurosport.com a Eurosport 360. 700 milionů evropských diváků z 50 zemí si tak bude moci vychutnat celé olympijské hry ve 20 jazycích kdykoliv a kdekoliv.

logo Eurosport Player

logo Dplay

Discovery Communications zde působí již 30 let a je aktuálně nejvýznamnějším poskytovatelem dokumentární televizní tvorby. Za tuto dobu společnost nasbírala spoustu zkušeností, a proto budou budoucí přenosy z olympijských her jistě nezapomenutelné. Na našem trhu vysílají kromě kanálů Eurosport (HD) a Eurosport 2 (HD) také další programy společnosti Discovery, jako jsou Discovery Channel (verze Cental Europe a Hungary), Discovery Science (HD), Discovery World, Discovery Showcase HD, Animal Planet (HD), TLC, Discovery ID, Discovery ID Xtra. Většina z těchto vyjmenovaných programů je součástí skoro všech větších providerů, ať už se jedná o satelitní, kabelové, nebo IPTV poskytovatele.