Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

iPhone 6S – vaše fotky obživnou

iPhone je aktuálně nejpopulárnější foťák na světě, dá se tedy očekávat, že i novinka Live Photos bude minimálně odzkoušena desítkami milionů uživatelů. Ještě navíc, když je standardně v základu aktivovaná u každé pořízené fotografie.

Živé fotky označují obrázek, na kterém když podržíte prst, tak se začne pohybovat. Přesněji jedná se o rozšíření, které před a po vyfocení klasické fotografie snímá vteřinu a půl obraz i zvuk. Z toho vyplývá, že celková délka živé fotky bude 3s. Nebavíme se o GIFu (obsahuje zvuk), ale ani o videu. Pohyb je zachycen úspornou frame-to-frame technologií, jde tedy něco nového co jsme ještě neznali.

live-photoZdroj: theverge.com

S vlivem, jaký Apple na svět techniky má nebyl žádný problém domluvit spolupráci s Facebookem, aby zajistil živým fotkám podporu ve své aplikaci pro iOS. A protože Facebook vlastní instagram, možná i tam. Živou fotku si dále můžete nastavit na zamykací obrazovku.

Bohužel je zatím podporován pouze iPhone 6S a 6S Plus, kdy oba disponují novým 12MPx čipem. Uživatelé starších zařízení jsou aspoň v tuto chvíli o novinku ochuzeni. Dle mého se nejedná ani tak o hardwarové omezení, jako spíše marketingový tah.

iphone-comparison

 

 

Written by:

Published on: 10.9.2015

Filled Under: mobil, novinky

,