Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jednotka HD dostupná na kartách freeSAT

První program slovenského veřejnoprávního vysílatele RTVS (Rozhlas a televize Slovenska) v HD kvalitě – Jednotka HD, je již dostupný na kartách freeSAT. Společnost Slovak Telekom (ST) připojila systémy podmíněného přístupu k tomuto programu.

Stanice Jednotka HD (STV1 HD) je tak nyní dostupná i pro klienty freeSAT v České i Slovenské Republic. Program je dostupný abonentům, kteří mají od freeSATu dekódovací kartu a svůj box. Klienti s boxy od freeSATu si budou muset pravděpodobně počkat až do 7.9.2015, kdy dojde k oficiálnímu zařazení do programové nabídky. Spolu s Jednotka HD budou oficiálně zařazeny i programy Šlágr TV, LUX TV (oba dva jsou již klientům dostupné) a také žádaný sportovní kanál Sport 1 HD CZ.

Jednotka HD je šířená z kapacity Slovak Telekomu. Program vysílá s rozlišením 1920 x 1080, k dispozici je jedna audio stopa (MPEG) a také teletext. Samozřejmostí je elektronický programový průvodce (EPG).

technické parametry – Jednotka HD:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 12,054 GHz
polarizace: horizontální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK