Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nový Google Chrome 45 bude šetrnější k RAM

Když přicházel Google Chrome před pár lety na trh, všichni jej doslova milovali pro svou rychlost. Stejně tak rychle ale uživatele slabších strojů začínají vytáčet jeho vysoké nároky na operační paměť. A právě verze s pořadovým číslem 45 by s tím konečně měla něco dělat.

Kromě toho, že je program jako takový lépe optimalizovaný, bude efektivněji zacházet i se zbytečnými daty stránek. Paměť bude mnohem častěji prověřena garbage collectorem, což se příjemně podepíše jak na klasických stránkách, tak na velkých komplexních aplikacích.

 

Dle vyjádření společnosti Google by tento krok měl přispět k 10 – 20% snížení nároků na RAM za chodu webu. Na videu ale vidíme ještě o trochu lepší výsledky. Aktuální verze Chrome je 44, nicméně vývojářskou verzi Canary (tzv. noční sestavení) si můžete stáhnout už ve verzi 47 normálně ze stránek Google.

chrome canary

Výsledky vypadají opravdu pozitivně a jakožto milovník hodně karet jsem si hned dal kanárkovou verzi jako tu hlavní. I když, přece jenom je tady jedna věc, která mě trápí více než paměť RAM. Oproti Safari je na Macu neskutečně nenažraný i na baterii. Celý den s ním rozhodně nevydržíte, což je přece škoda, nemít svůj oblíbený prohlížeč za všech okolností. No ne?

Written by:

Published on: 4.9.2015

Filled Under: novinky