Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Toshiba zabudovala svůj Transferjet do SDHC karty, nabídne rychlý bezdrátový přenos

Inovativní, leč málo rozšířená technologie Transferjet od Sony se dočkává dalšího reálného nasazení. Jedná se o SDHC kartu, která nabídne rychlé bezdrátové přenosy do počítače a dalších zařízení. Dá se předpokládat, že se bude jednat hlavně o fotografie a videa ve vysokém rozlišení. Určení je tedy jasné, míří na uživatele digitálních fotoaparátů a kamer.

Úložná kapacita speciální SDHCTM karty činí 16GB, označení Class 10 by pak mělo garantovat vysokou rychlost čtení a zápisu dat. Dle výrobce je možné pomocí technologie TransferJet bezdrátově přenést mezi zařízeními 230 MB za 4,8 vteřiny. 1 GB pak jednoduchou matematikou dělá něco okolo 21 sekund. Jedinou podmínkou je, aby byly obě zařízení vybaveny adaptérem TransferJet.

Transferjet_picture-571x400@2x

Bezpečnost je zajištěna možností specifikace a omezení zařízení, se kterými je možné se propojit a přenášet data. I manuálně lze snadno ovlivnit, která zařízení jsou v těsné blízkosti. Dotyk dvou zařízení vybavených technologií TransferJet automaticky vyvolá přenos dat.

Nová SDHC karta s označením Toshiba THN-J301W0160E6 doplňuje již existující řadu adaptérů TransferJet Toshiba pro USB, mikro USB a také Lightning porty pro iPhone a iPad. Pomocí těchto adaptérů je možné komunikovat a přenášet data bezdrátově mezi jednotlivými zařízeními i bez využití nové SDHC karty.

Written by:

Published on: 8.10.2015

Filled Under: novinky