Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nikon představil akční 360° kameru [CES 2016]

Po víceméně očekávaném Nikonu D5 se společnost Nikon pochlubila s trochu zajímavějším zařízením, a sice akční 360° kamerou Nikon KeyMission 360. Až doposud neměl Nikon žádnou kameru, která by byla schopna konkurovat oblíbenému GoPro Hero. Canon nemá odpověď dodnes. Jako jediný z tradičních výrobců fotoaparátů stihlo v segmentu zareagovat Sony.

nikon-keymission360-ces-201600005

 

KeyMission 360 vypadá jako krychle se dvěma objektivy, jejíž rozměry jsou mírně větší, než je tomu u GoPro Hero Session 4. Technologie by se dala přirovnat populárnímu 360×180° fotoaparátu Ricoh Theta. Nikon ale vydrží náraz ze 2 metrů, přičemž se s ním můžete potopit klidně až do metrů 30. Záznam bude pořízen v rozlišení 4K.

Zatím neznáme přesnější cenu, specifikace, záběr ve stupních jednotlivých objektivů, a dokonce ani dostupnost. Jediné co víme je, že následující roky se budeme s 360° videi stýkat čím dál tím častěji. YouTube i Facebook už pro ně mají ve svých přehrávačích podporu.

Written by:

Published on: 6.1.2016

Filled Under: Foto, novinky

, ,