Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

První 3D tiskárna, která vytiskla živého člověka!

Důležitý milník byl dosažen. To, čeho se nejeden člověk bál se stalo skutečností a je to ještě horší než ve filmu Já, robot. Lidi totiž možná v budoucnu nenahradí roboti, jak jsme si mysleli, ale zcela jiná rasa vytisknutých humanoidů. Tento průkopový milník v historii lidstva je výsledkem mnohaleté přísně utajované práce vědců z amerického státu Californie, při níž asistovaly ty největší lékařské špičky z celého světa.

Tvorba 3D tiskárny na lidi byla zahájena zhruba před 15 lety, kdy začaly první statistiky hovořit o vymírání tradičních evropských obyvatel z důvodu nízké porodnosti. Zatímco počítačoví giganti jako je Google v současnosti skupují jednu robotickou firmu za druhou, aby naučili železo, křemík a elektřinu přemýšlet, jiná skupina lidí vzala problematiku ze zcela jiného pohledu.

TNH (The New Human)

Buněčná 3D tiskárna je schopna vytvořit jakýkoliv myslitelný organismus na světe, člověk byl ale až do nedávna svou komplexností opravdovou výzvou. První vytisknutý TNH je aktuálně umístěn ve speciální karanténě, vědci zatím totiž ještě nebyli schopni překopírovat pocity a hádají se, kde jsou vlastně přesně uloženy. TNH se dle jejich slov zatím náhodně zmítá, necítí bolest a je nebezpečný, plánuje se tedy jeho zamražení. I díky těmto neduhům o první verzi TNH projevila zájem americká vláda, která jimi chce nahradit běžné vojáky, zejména pak ty, kteří operují ve válečných zónách.

25

Náhradní díly nového TNH

Časová náročnost

Tisk je stále velmi časově náročný, dle sdělených informací lékařem Elonem Von Nguyenem trvá tisk jednoho nového TNH necelý jeden rok. Už teď se ale připravuje technologie, která zvládne všechno 4x zrychlit. Může se to zdát jako vtip, ale s tempem jakým jde technika dopředu se brzy může tisknout až 100 TNH za hodinu.

Jak výroba probíhá?

Zdroj fotografií: Google, kosmos100.gr.

Written by:

Published on: 1.4.2016

Filled Under: novinky

, , , ,