Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Start Discovery Turbo Xtra, konec Discovery World

Prvního dubna odstartoval v České a Slovenské republice kanál Discovery Turbo Xtra, který nahradí stávající Discovery World. Ten u nás končí po 8 letech vysílání.

Dle původních informací měla změna proběhnout automaticky – na pozicích po Dicovery World se měl objevit Discovery Turbo Xtra. Tak se ovšem nestalo. U některých operátorů stále vysílá Discovery World – např. freeSAT nebo FLIX TV. Je ale pravděpodobné, že se v nejbližší době tyto pozice změní na Turbo Xtra.

Ze satelitních operátorů nabízí (nabízel) Discovery World: freeSAT, „stará“ Digi TV, i nový operátor FLIX TV. Naopak tento kanál, stejně jako např. Discovery Science nebo Animal Planet HD, úplně chybí u největšího satelitního operátora u nás – u Skylinku. Ze Slovenských operátorů se nachází v nabídkách freeSAT, Nová Digi TV a MagioSAT. U posledních dvou zmíněných již došlo ke změně. Program se rovněž nachází v kabelové TV od UPC.

Discovery Turbo Xtra (DTX) je dostupný v českém a částečně slovenském jazyce, rovněž jako většina kanálů od společnosti Discovery dostupných na našem trhu. U vybraných operátorů je dostupná také maďarská nebo anglická audiostopa. V programové nabídce najdou diváci hlavně programy o autech či extrémním rybaření. Heslo programu zní: „Buď chlap. Zapni si Discovery Turbo Xtra.“

Většina našich operátorů nabízí Discovery Turbo Xtra (Discovery World) pouze ve standardním (SD) rozlišení. K dispozici je už ovšem i HD verze tohoto nového programu. Je zde proto možnost, že se někteří abonenti dočkají lepší obrazové kvality.

Program Discovery World vstoupil na náš trh 18. dubna 2008. Tehdy nahradil kanál Discovery Civilisation. Ve vysílání se objevovaly především dokumenty z historie, kultury, příběhy ze skutečného života, vyšetřování a záhady. Společnost Discovery ovšem již dříve naznačila, že tento program bude končit. Potvrzoval to také obrazový formát, který je u Discovery World stále 4:3. Nový Discovery Turbo Xtra je již v 16:9.