Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Skylink: Prima Zoom HD a další přelaďování, již zítra

Satelitní operátor Skylink dnes připojil nové programové pozice v MPEG-4. Mimo to se na satelitu Astra 23,5°E objevila dlouho očekávaná novinka – Prima Zoom HD. Veškeré pozice jsou momentálně neaktivní. Do provozu by měly být uvedeny v průběhu zítřejšího dne.

Nové frekvence, stejně jako novinka Prima Zoom HD jsou momentálně dostupné pouze pro interní účely testování. Novinka Prima ZOOM HD a nové frekvence některých programů jsou zatím dostupné jen pro interní účely testování. Pokud testy, které budou probíhat tuto noc, proběhnou v pořádku, budou programy v průběhu zítřejšího dne zpřístupněny pro DTH příjem pro koncové abonenty.

Změna parametrů se konkrétně týká programů NGC (National Geographic Channel), Viasat Explore/Spice, Viasat History, Viasat Nature, Prima Comedy Central, Prima Love, Filmbox, Prima ZOOM HD (novinka), Prima MAX HD a Šlágr TV.

Všechny výše zmíněné programy budou souběžně šířeny na nových a starých parametrech do koncem měsíce, pouze Prima Zoom HD, jakož to nový kanál nahrazuje původní SD verzi a je tedy bez souběhu.

Diváci bez HD přijímače nemohou přijímat žádné programy Skylinku v HD rozlišení, resp. ve formátu MPEG-4. Pro jejich příjem je nutno zakoupit HD satelitní přijímač.

nové technické parametry Prima Zoom HD, Prima Love, Prima MAX HD, Prima Comedy Central, Viasat Explore/Spice, Viasat History, Viasat Nature, Filmbox:

Družice: Astra 3B (23,5°E)
Frekvence: 11,934 GHz
Polarizace: Vertikální
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulace: 8PSK

nové technické parametry NGC:

Družice: Astra 3B (23,5°E)Frekvence: 12,109 GHz
Polarizace: Horizontální
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulace: 8PSK

nové technické parametry Šlágr TV:

Družice: Astra 3B (23,5°E)Frekvence: 11,836 GHz
Polarizace: Horizontální
FEC: 5/6
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulace: QPSK