Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Profesionální fotografové vyzkoušeli Huawei P9 v rámci Street Photo soutěže

Je tomu zhruba 14 dní, co jsem se zúčastnil unikátního fotografického projektu zaměřeného na focení s duálním fotoaparátem smartphonu Huawei P9. Soutež byla určena pro 19 vybraných profesionálních fotografů, kteří měli za úkol vyfotit jednu barevnou a jednu černobílou fotku s tématikou streetu. Vybrané fotografie jsou od 15. 6. 2016 k vidění v rámci výstavy v prostorách Leica Gallery Prague. Určitě doporučuji se na ně zajít podívat, je až neskutečné, co se dá s telefonem za necelé 2 hodiny nafotit. Autoři nejlepší barevné a černobílé fotografie byli oceněni smartphonem Huawei P9.

Já si na pomoc vzal kolegu Vojtu Vymětala a přestože jsme se neumístili, nafotili jsme tyto skvělé fotky! První byla tato z metra, kdy jsem pomocí manuálního nastavení chtěl vytvořit kontrast v rychlosti. Veškerá úprava probíhala jen filtry vestavěnými na telefonu.

Petr Vocelka - V zajetí rychlosti

V zajetí rychlosti, Petr Vocelka, Praha, 2016

Druhou fotku jsme vyfotili čistě náhodou. Předcházel jí však běh na Pražský hrad, který se nesetkal díky zavřené bráně do tunelu v Jelením příkopu s úspěchem. Naprosto vyčerpaní, propocení, vidinou dlouhé cesty zpět a hlavně bez černobílé fotky, jsme se vraceli zpět do Leica Gallery Prague. pak mě ale zaujaly naprosto geniální odlesky v jednom skle. Hrály doslova všemi tvary. Zahleděná tvář dodala celé fotce jakýsi nádech tajemna.

Petr Vocelka, nedosažitelnost, Praha, 2016

Petr Vocelka, nedosažitelnost, Praha, 2016

Špičkoví fotografové, Huawei P9 a téma „kontrast“

Soutěž probíhala tak, že jsme se všichni sešli prostorách Leica Gallery Prague a po seznámení s fotoaparátem chytrého telefonu měli dvě hodiny na vyfocení co nejlepší černobílé a barevné street fotografie v ulicích Prahy. Jako téma streetové fotky byl zvolen „kontrast“. Projektu se (kromě mě :D ) zúčastnil například spisovatel, novinář a fotograf Ondřej Neff, profesionální fotografové Honza Sakař, Ivica Šúrová, Adriana Cahová, Rishabh Kaul, Michaela Pospíšilová-Králová, šéfredaktoři médií zaměřených na fotografii: Petr Žák, Rudolf Stáhlich, Tomáš Hlíva a řada dalších.

Vítězné barevné foto: Jakub Fišer, Na Staromáku pršelo, Praha, 2016

Vítězné barevné foto: Jakub Fišer, Na Staromáku pršelo, Praha, 2016

Každý z účastníků soutěže po nafocení vybral jednu černobílou a jednu barevnou fotografii, s kterými se chtěl soutěže účastnit. Následně dvě nezávislé poroty složené ze zástupců Huawei a Leica Gallery Prague vybraly každá pět nejlepších barevných a pět nejlepších černobílých fotografií, z nichž vzešli vítězové každé z kategorií – ti získali jako výhru právě smartphone Huawei P9.

Vítězné černobílé foto: Honza Sakař, Fotograf na plech, Praha, 2016

Vítězné černobílé foto: Honza Sakař, Fotograf na plech, Praha, 2016

Vybrané barevné a černobílé fotografie pořízené v rámci fotografické soutěže jsou od 15. června 2016 k vidění v kavárně Leica Gallery Prague (Školská 28, Praha 1). Výstava potrvá do 21. června 2016.

„Já jsem moc ráda, že Leica Gallery Prague měla možnost připojit se ke společnosti Huawei a k jejímu uvedení nového výrobku na trh. Už jenom z toho důvodu, že spojení fotografie a fotografické galerie je jednoznačně to, jakým způsobem by fotografie jako výsledný produkt měla být prezentována,“ uvedla Míla Dubská, ředitelka Leica Gallery Prague.

Leica-Gallery-Prague_vystava

Za sebe snad jen dodám, že celá soutěž byla naprosto výborná zkušenost. Street jsem ještě nikdy pod tlakem nefotil, i když musím přiznat, že jsem si scény kvůli nedostatku času aranžoval. Moc se mi líbí, jak si Huawei razí cestu kreativními fotosoutěžemi, ze kterých vždy vznikne neskutečně kvalitní tvorba. Minulý rok to byla třeba soutěž s Huawei P8 malování světlem. Určitě se do Leica Gallery Prague zajděte podívat, je to moc příjemná kavárna. Třeba se tam potkáme.

Written by:

Published on: 20.6.2016

Filled Under: Foto, Hlavní strana

, ,