Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jak ochránit počítač před útoky z internetu

Kyberzločinci si prostě nedají pokoj. Nedávno to zkusili s podvodnými e-maily či SMS zprávami, díky čemuž si přišli asi na pěkný balík od všech neopatrných uživatelů internetu. Je tedy na čase si připomenout základy ochrany počítače před těmito zloduchy. Stačí přece jen jednoduché nastavení a šikovné programy. Co tedy mít, aby byl i váš počítač chráněn?

Spyware jako velká hrozba, o které se málo ví

Spyware je nenápadný a dost nebezpečný software. Pokud se do vašeho počítače dostane, může shromažďovat cenné informace a dokonce měnit i vaše nastavení. Patří tedy mezi nežádoucí číslo 1. Spyware dokonce může kopírovat text, který píšete na klávesnici, takže můžete přijít o velmi citlivá data. Přehled těch nejlepších antispywarových programů najdete v tomto článku. Pokud máte systém Windows, můžete použít Windows Defender.

firewall_antivirus__antispyware

 

Antivirový program – jaký vybrat?

Používat byste samozřejmě měli i kvalitní antivirový program. Ceny, kterou za opravy notebooků, které jsou způsobeny viry, patří k těm nevyšším. Někdy dojde k nevratné ztrátě dat, o což nikdo nestojí. Dobrou zprávou je, že i velmi kvalitní antivirové programy, jako například Avast! Free Antivirus, jsou k dostání zdarma. Pokud chcete mít jistotu ochrany, musíte pravidelně stahovat aktualizace. Nové hrozby vznikají každý den!

Podcenit Firewall se nevyplácí

Využívat byste měli také bránu Firewall. Ta povoluje, nebo naopak blokuje přístupy do vašeho počítače. Mějte ji tedy aktivní. Pokud potřebujete přístup do vašeho počítače povolit pro konkrétní aplikace, udělejte to v individuálním nastavení, nikdy bránu nevypínejte!

firewall

Zaměřte se sami na sebe

Velkou hrozbou je pro počítač každý uživatel. Zamyslete se tedy nad svým jednáním. Stahujte a otevírejte jen takové soubory, o kterých víte, že jsou 100 % v pořádku. Surfujte jen na důvěryhodných stránkách.

POMOC!

Pokud bude váš počítač napaden, jednejte rychle a navštivte třeba nejbližší servis notebooků Acer. Nechte si provést diagnostiku a zjistit míru poškození. Může se jednat o banalitu, ale i o poškození, které způsobí ztrátu dat či jiné komplikace. Dobrá zpráva na konec – ceny za náhradní díly pro notebooky i klasické počítače i za opravy softwaru poměrně klesly, takže není třeba se bát, že v případě problémů bude složité je vyřešit.

Written by:

Published on: 4.8.2014

Filled Under: Hlavní strana, inzerce