Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Facebook Like Box končí, nahradí jej Page Plugin

Všichni kteří se zabýváte tvorbou webů, nebo spravujete nějaké stránky, zbystřete. Facebook ruší v API podporu oblíbeného Like Boxu, nahradí jej novým prvkem s názvem Page Plugin. Není však důvod k panice, pokud si do 23. 6. 2015 všechny své weby sami neupgradujete na Page Plugin, uživatelům se stejně automaticky zobrazí v nové verzi.

Novinek je hned několik, jednou z prvních, která vás hned praští do očí je cover fotka na pozadí. Další změnou je omezený počet miniatur obličejů a s tím i minimální a maximální výška pluginu. Rozmezí je 130 – 500px. Nově také váš doplněk na web bude moct zobrazovat příspěvky.

Při vkládání na web se v podstatě nic nemění, pouze zmizela možnost vložit doplněk na stránku jako iframe. Další změny jsem ze svého pohledu zatím nezaznamenal.

facebook-like-box

Starý Facebook Like Box

facebook-page-plugin

Nový Facebook Page Plugin

facebook-page-plugin-posts

Facebook Page Plugin a příspěvky

 

Written by:

Published on: 25.4.2015

Filled Under: Hlavní strana, sociální sítě, Vývoj webu