Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Posaďte se, budoucnost přichází. Lenovo představuje novinky

V Pekingu včera proběhla akce s názvem TechWorld, kterou má na svědomí společnost Lenovo. Akce to ale není ledajaká, Lenovo zde ukazuje koncepty nových produktů, které pilně vyvíjí a plánuje v budoucnu umístit na trh. Lenovo představilo několik zajímavých projektů, které ve světě vzbuzují velký zájem a ukazují, kterým směrem by se měl vývoj technologií ubírat.

AAEAAQAAAAAAAAOhAAAAJDU2NzY2ZDZjLTA2YzctNGY2Yi1hYjk5LTdkOGFmMzk0N2JhNA

Hodinky Magic View

S odkupem Motoroly získalo Lenovo i její hodinky Moto 360. Co by to ale bylo za společnost, kdyby nepracovala na vylepšeních a neinovovala své produkty. Nové hodinky získaly dva displeje. Ten první je stejný, jako v hodinkách Moto 360, tedy kulatý. Změna nastává na hraně hodinek, kde se nachází projekční hranol, podobný tomu z Google Glass. Po „swypnutí“ dvěma prsty se projekce obrazu přenese právě do onoho hranolu. Ten se může chlubit tím, že výsledný obraz bude až 20x větší, než co je na hodinkách. Obraz si pak můžete promítnout na okno, stůl, stěnu, nebo kdekoliv jinde.

lenovo-magic-view1

Určitě se jedná o zajímavé využití této technologie, avšak praktické užití mi trochu uniká. Inu počkejme si, s čím Lenovo nakonec přijde a zda se konceptu chytrých hodinek s projekčním hranolem bude držet.

Telefon SmartCast

Na poli chytrých telefonů je stále co vylepšovat. Ať už se bavíme o vzhledu, výkonu, nebo zpracování. Málokterý výrobce však přichází s nějakou větší novinkou, co by s tímto segmentem zahýbala. Až doteď, Lenovo totiž ukázalo koncept příští generace smartphonů.

Ten nese název SmartCast a nabídne vybavení, se kterým Lenovo experimentuje v tabletech – projektor. Projektor ale není ledajaký. Je umístěn na otočném kloubu, podobném tomu z telefonu Oppo N1. Standardně je fotoaparát mířen dozadu, jako hlavní fotoaparát, jeho přetočením však získáme projektor, kterému bude sekundovat právě onen fotoaparát. Telefon lze opřít o nožičku, která je schovaná na zádech a může tak stát. Projektor pak dokáže promítat na stůl obsah. To však není vše! V kombinaci s fotoaparátem a dalšími senzory dokáže telefon rozpoznat pohyb a na stůl promítat třeba klávesnici a snímat na ni dění. Budeme tak moci psát na virtuální klávesnici, hrát na virtuální piáno, ovládat telefon, nebo hrát hry na desce stolu.

lenovo-smart-cast

Bližší specifikace, ani přesný popis, jak celá technologie funguje Lenovo neřeklo. Na tuto technologii se v redakci obzvláště těšíme a s napětím očekáváme, až se nám dostane finální verze tohoto produktu na test.

Screen-Shot-2015-05-28-at-10.00.11-AM

Tablety, Lenovo Cast a chytré boty

Další novinky jsou neméně zajímavé. Další hračičkou, která však není pouhým prototypem, je nový ThinkPad 10. Jedná se o tablet s Windows 10, technologií WriteIt od Lenova a RealSense od Intelu, vycházející z konceptu Microsoft Surface. Zařízení bude mít kovové tělo a stojánek integrovaný přímo v těle tabletu. Základní konfigurace budou dostupné v létě za cenu 549 dolarů (asi 14 000 Kč bez DPH).

Oproti tomu Lenovo Cast je krabička pro streamování obsahu. K televizoru se připojuje skrze rozhraní HDMI, napájí se pak přes microUSB konektor. Signál se pak bude přenášet skrze duální Wi-Fi s maximálním dosahem 20 metrů. Zařízení podporuje DLNA a Miracast. Cena byla stanovena na 49 dolarů a dostupný bude v srpnu.

2015-05-xx_Lenovo-Cast_1600x900

Chytré boty, neboli Smart Shoes nám přehled novinek uzavírají. Jedná se o boty s LED diodami, na které lze vysílat z telefonu základní tvary, obrázky, nebo informace o tepu, vzdálenosti a podobně. Nejzajímavější však je, že boty zavibrují, když máte zabočit. Boty samozřejmě nepředpovídají váš pohyb, budou spolupracovat s navigací ve vašem smartphonu. Zde však šlo spíše o ukážku napojení na IoT (internet věcí).

2924F8DE00000578-3100812-image-a-44_1432817048217

A co si o těchto novinkách myslíte vy? Který z nově představených konceptů se vám líbí nejvíce a co vám naopak chybí? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem!

Written by:

Published on: 29.5.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky