Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Špičkový notebook DELL XPS 15

Řada XPS se rozrostla o další multimediální-pracovní počítač. Jedná se o DELL XPS 15, který je připravený tvrdě konkurovat podobným notebookům. Nový přírůstek navazuje na předchozí model XPS 13, který zaznamenal velký úspěch. V čem se se od sebe liší a na co se nároční uživatelé mohou těšit, se dočtete v našem článku.

Představujeme vám DELL XPS 15

Nová generace XPS 15 byla navržena ve stejném stylu a vzhledově se podobné své menší předchozí variantě. Stejně jako XPS 13 nabízí kvalitní displej, přesný touchpad, špičkové zpracování a nadstandardní výdrž baterie, to celé v kompaktním těle.

Liší se ovšem procesorech, nová verze má místo dvoujader výkonné čtyřjádrové procesory a místo integrované grafiky byl použitý velmi výkonný dedikovaný čip NVIDIA GeForce GTX 960M. Aby toho nebylo málo, tak ještě přihodil špičkový displej s rozlišením UHD a široké pokrytí barvového prostoru.

dell-xps-15-model-for-2015-two-profiles-1940x1108

Zmizely zaoblené tvary

XPS 15 se také dočkalo nového redesignu a zmizly tolik typické zaoblené hrany z řady Inspiron. Podle odborníků se nové provedení velmi povedlo a řadí ho mezi nejhezčí výkonné notebooky na trhu.

Notebook je celý v matném provedení, výjimkou je pouze displej s tvrzeným sklem. Díky tomu na něm nejou vidět otisky prstů a každá nečistota. Jako jeden z použitých materiálů byl karbon, který není oproti hliníku tak tepelně vodivý. Notebook tak před zapnutím nestudí.

Velká konkurence pro Apple

DELL XPS 13 byla trefou do černého a stala se vážným konkurentem pro 13palcový Apple MacBook Air. Nový elegantní, výkonný notebook  s úchvatným displejem se opět stává strašákem pro Apple a jeho MacBook Air, a to i přesto, že Apple představil nový ultratenký MacBook, který je poměrně kontroverzní odstraněním všech konektorů.

Lehký jako pírko

Nové notebooky Dell řady XPS mají rozměry 355 x 235 mm a jedná se pravděpodobně o nejmenší provedení, jaké lze u notebooků s 15,6 čekat. V porovnání s průměrem je menší jak do šířky, ale také do hloubky a to o celé 2 mm. Jeho tloušťka je 24 mm. Přístroj váží pouze 2,10 kg a je tak ideální na časté přenášení a cestování, ani ho v tašce nebo batohu neucítíte.

dell-xps-15-2015-rear-angle

Technické parametry

Jak již bylo řečeno, základní deska je tvořena čtyřjádrovými proceosory s TDP 45 W z nejnovější generace Skylake. V této vyšší konfiguraci je připájeno Intel Core i7-6700HQ s výchozím taktem 2,6 GHz a režimem Turbo Boost až do 3,5 GHz.

Displej a grafika

Displej má úhlopříčku 15,6“ a je skoro přes celé víko notebooku. V nižší konfiguraci se používá matný nedotykový panel s rozlišením Full HD. Ve vyšší konfiguraci je to pak dotykový panel s rozlišením UHD a vše je překryté lesklým sklem.

Obrazová kvalita obrazovky patří ke špičce v oblasti toho, co je možné u běžného notebooku získat.  Bez jakékoli chyby poskytuje kvalitu v kontrastu, podání barev i teplotě bílé barvy. Díky tomu je možné na něm pracovat několik hodin, aniž by jste měli unavené oči.

Parametry displeje

 • Typ obrazovky: IGZO
 • Počet barev: 16,7 miliónů (8-bit eDP)
 • Pozorovací úhel: 178° horizontálně, 178° vertikálně
 • Odezva: 25 ms
 • Pokrytí barev: 100% Adobe color gamut
 • Podsvícení: W-LED

814713

Konektorová výbava

Jelikož je notebook velmi úzký muselo mu být někde ubráno, a to se stalo na konektorové výbavě. Co chybí je například připojení do počítačové sítě LAN. Co všem nechybí je:

 • kombinovaný zvukový konektor
 • USB 3.0
 • obrazový výstup HDMI
 • zdířka na napájení
 • port kombinující USB 3.1 – Type C

Co dál?

Klávesnice je velmi příjemná, není extrémně mělká a má skvělou odezvu. Psaní je pohodlné a je vhodná i na psaní delších textů. Klávesnice vybavené bílým podsvícením. U XPS 15 byl použit velmi kvalitní a nadprůměrný touchpad.

Co se týče baterie Dell se zamyslel a zohlednil mobilitu notebooku. Výsledkem je vysokokapacitní baterie, které je schopná pojmout až 84 Wh energie. Notebook dokáže vydržet 7 hodin a 50 minut bez připojení adaptéru.

Written by:

Published on: 15.12.2015

Filled Under: inzerce, novinky