Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Téma: Windows Phone je mrtvý, nezajímá vývojáře ani Microsoft

me2Spekulace o umírajícím operačním systému pro mobilní telefony Windows Phone jsou potvrzeny. Po postupném odchodu vývojářů z této platformy se potichu přidal i samotný Microsoft. Příjmy z mobilní divize za uplynulé čtvrtletí totiž Microsoftu spadly o 46 %, což je vzhledem k předchozímu čtvrtletí, kde byla ztráta 49 %, prostě problém. Svědčí o tom i odprodej legendárního výrobce telefonů Nokia, jehož hodnotu se jim podařilo nasazením Windows Phonu zdevalvovat a před 2 lety celou společnost koupit.

Za celou dobu co se Windows Phone snaží prosadit, se mu nepodařilo překročit milník 7 % podílu na trhu. Za poslední kvartál to byly dokonce jen 2% prodaných telefonů s Windows Phone. Proniknout s novým operačním systémem se nepodařilo ani Mozille, její Firefox OS rovněž skončil v propadlišti dějin. Nemilosrdná konkurence v IT odvětví se opět projevila a ani Microsoft nemá dostatečné hlavy na to, aby dokázal udělat Windows pro uživatele cool. Proč? Protože Windows prostě cool není…

Při vyslovení názvu „Windows“ se 90% lidí pomodlí ke křemíkovému nebi, aby nechytili v blízké době modrou smrt, 8% se vybaví problémy jak zápasili s Excelem. Zbylé 2% jsou fanoušci Microsoftu, jejich známí, které zmanipulovali, 127 000 zaměstnaneckých telefonů a pár lidí, kteří chtěli něco levného jen tak na volání. Nejlevnější dotykáč s Windows Phone se nedávno prodával za 1500 korun, no nekup to!

Ještě před 14 dny jsem vedl diskuzi, kdy se mě uživatelé WP snažili přesvědčit, jak je tato platforma super. No, evidentně zase tak není… Jak chcete konkurovat, když vám chybí klíčové aplikace a většina lidí s telefonem za 1500 si nikdy žádnou aplikaci nekoupí, protože je prostě 50 korun moc.

Když je aplikace dražší než dalamánek, tak je předražená. – Filip Hráček

Takže si to shrňme, Microsoft otrávil všechny vývojáře, kteří v roce 2014/2015 už už začali věřit v lepší časy. Otrávil uživatele nekompatibilními updaty. Prodal v podstatě jediného výrobce, který dělal telefony s Windows Phone. Na tiskovce dokonce oznámil, že se bude soustředit na jiné oblasti.

Je potřeba si uvědomit, že Windows Phone rovněž není zdarma jako Android, za jeho použití musí výrobce zaplatit licenční poplatek. Tím se vyšachoval ze hry i u všech (tradičních) čínských firem.

Zvažujete-li nákup originálního těžítka, je telefon s Windows Phone dobrá volba. Chcete-li opravdový smartphone, poohlédněte se jinde.

Written by:

Published on: 28.5.2016

Filled Under: Hlavní strana, Téma

,