Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Pokémon Go: Oficiálně v česku

V posledních dnech stále více oblíbená hra Pokémon Go se dočkává postupného uvolňování v různých zemích. Přidány byly už i země, jako Německo, Portugalsko a další. Dlouhé čekání se vyplatilo, počínaje dnešním dnem se i Česká Republika přidala na seznam zemí, kde je možné si tuto hru stáhnout z oficiálního obchodu Play.

Hra staví na prvcích rozšířené reality – do mapy přidává virtuální prvky. Principem hry je pochytat na mapě co nejvíce postaviček, takzvaných Pokémonů, trénovat je, bojovat mezi sebou a obsazovat různá zajímavá místa. Hra je v posledních několika týdnech velice oblíbenou a její popularita roste – jen málokterá hra dokáže i toho nejzarytějšího pařmena v letních dnech vytáhnout do ulic. Zvýšenou popularitu reflektují také akcie společnosti Nintendo, jejíchž hodnota se po uvolnění hry zvýšila na třicetileté maximum.

Od dnešního dne se na seznam zemí, kde je tato hra oficiálně k dispozici mimo ČR přidávají také Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Dánsko, Estonsko, Finsko, Řecko, Grónsko, Maďarsko, Island, Irsko, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko a Švýcarsko.

Původně byla hra dostupná pouze pro Japonsko, USA, Austrálii a Nový Zéland, postupně se přidala Velká Británie, následně pak Itálie, Španělsko a Portugalsko. Pokud jste až doposud chtěli hru hrát, bylo nutné stažení apk balíčku z různých stránek. Tyto instalační balíčky však čím dal častěji byly nejrůzněji zavirované a tak jejich stahování a instalace mohla mít velký dopad na soukromí a bezpečnost uživatelů. Bezesporu i to urychlilo oficiální rozšiřování hry Pokémon Go do všech zbylých zemí.

Hru je možno stahovat v obchodě Play, nebo na App Store.

Written by:

Published on: 16.7.2016

Filled Under: hry, novinky

, , ,