Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

freeSAT zařadil FilmBox Extra HD

Nabídka satelitního operátora freeSAT se rozšířila o další HD program. Jedná se o filmový kanál Filmbox Extra HD od filmové a distribuční společnosti SPI International.

Nový program je zařazen do prémiového balíčku FilmBox Pak, který tak nyní obsahuje již 4 programy skupiny Filmbox – Filmbox Premium, Filmbox Family, Filmbox Plus a nově kanál FilmBox Extra HD. Jedinou výjimkou je kanál Filmbox „basic“, který se nachází v balíčku Plus/Plus HD.

Stanice je dostupná s českým, maďarským i původním zvukovým doprovodem. Všechny audiostopy jsou ve formátu Dolby Digital (AC3).

Kanál FilmBox Extra HD ve vysokém rozlišení nabízí pestrý výběr filmů a seriálů všech žánrů pro celou rodinu 24 hodin denně, bez reklam a s kvalitním českým nebo slovenským dabingem. Každý měsíc se mohou diváci těšit až na 30 filmových premiér a to nejlepší z produkce hollywoodského studia Universal a dalších známých světových producentů.

V bohatém lednovém programu si zahraje Jackie Chan v akční komedii Akce Nemluvně, legendární Hannibal Lecter se objeví v thrilleru Hannibal: Zrození zla a Penélope Cruz v dramatu Chromophobia. Kevin Costner se představí v příběhu podle skutečné události – McFarland USA a za zmínku stojí i zábava pro nejmenší v podobě animovaného filmu Velká šestka od Walta Disneyho.

Filmová základna distribuční společnosti SPI International obsahuje 1300 filmů. Společnost SPI International patří k největším nezávislým distributorům filmů ve střední Evropě.

Filmbox Extra HD najdou diváci na 72. pozici v EPG (na přijímačích od freeSATu). Stanice bude do programového rastru oficiálně zařazena zítra –  v úterý 5.1.2016. Testy ale probíhají již dnes (4.1.2016).

technické parametry – Filmbox Extra HD:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 12,034 GHz
polarizace: vertikální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
programová pozice: FilmBox HD
audio: maďarsky (AC3), česky (AC3), původní (AC3)

K dnešnímu dni došlo zároveň k ukončení souběhu programů Travel Channel HD, Animal Planet HD a Nat Geo Wild HD. Tyto stanice nyní fungují pouze na nových parametrech:

technické parametry – Animal Planet HD:

satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 12,418 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
modulace: QPSK
audio: anglicky, maďarsky, česky

technické parametry – Travel Channel HD:

satelit: Thor 7 (0,8°W)
kmitočet: 12,476 GHz
polarizace: horizontální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
audio: anglicky, česky, maďarsky

technické parametry – Nat Geo Wild HD:

satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 12,015 GHz
polarizace: horizontální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
audio: anglicky, maďarsky, česky