Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Co čekat od elektronického zabezpečení domu?

Elektronické zabezpečení domu je moderní ochranou nemovitosti proti zlodějům. Jeho největší předností oproti tradičním mechanickým překážkám je skutečnost, že vás upozorní i na dálku na to, že se vám někdo do domu snaží dostat a vy tak můžete na tuto situaci reagovat. Prostřednictvím mobilu tak můžete kontrolovat bezpečí své domácnosti třeba v práci či na dovolené.

Zdroj: Pexels.com

 

Elektronické zabezpečení domu, jež může být složeno z nepřeberného množství různých senzorů, kamer či jiných bezpečnostních prvků, je připraveno chránit váš dům nonstop. Následující řádky věnujeme jednotlivým prvkům elektronického zabezpečení, abychom vám pomohli s orientací v možnostech moderní ochrany nemovitosti.

Alarmy do domu

Bezpečnostní alarm, jehož úkolem je rozpoznat a nahlásit jakoukoliv snahu o vloupání do vašeho domu, může mít celou řadu podob. K vám domů si můžete obstarat například pohybový alarm, v němž je zabudováno čidlo, které reaguje na jakýkoliv zachycené pohnutí ve snímaném prostoru.

Bezdrátový alarm s detektorem pohybu můžete použít nejen k zabezpečení vnitřních prostor nemovitosti, kde se může uplatnit jako účinný alarm do sklepa či alarm do garáže, ale posloužit může též jakožto venkovní alarm na zahradu – je však samozřejmě potřeba k tomuto účelu zakoupit specializovaný alarm, jenž dokáže přežít bez úhony i nepřízně počasí.

Avšak mít zabezpečený interiér a zahradu nestačí, je potřeba myslet i na ochranu dalších zranitelných míst, kudy se zloději nejčastěji vloupávají, tedy dveří a oken. V nabídce prodejců elektronických zabezpečovacích systému tedy můžete natrefit i na speciální dveřní alarm. Jakožto alarm na dveře rovněž skvěle funguje infrazávora či alarm s magnetickým kontaktem. Okenní alarm pak může mít podobu detektoru roztříštění skla nebo předokenního čidla.

Kamery do domu

Dalším nezbytným prvkem elektronického zabezpečení domu jsou kamerové systémy – ty umožní zachytit vše, co se děje uvnitř či v okolí vašeho domu. Záznam z nich pak může posloužit policii, případně být důkazním materiálem pro pojišťovnu. Rozhodně se tedy vyplatí investovat do kamery, jež záznam ukládá na pevný disk a zároveň umožňuje sledovat dění on-line.

Avšak aby bylo zabezpečení skutečně funkční, je nutné vybrat kvalitní kameru. Klíčové je zejména pořízení bezpečnostní kamery, která nebude snadno vyřaditelná z provozu – skvělé jsou v tomto ohledu kamery s polokruhovými kryty proti vandalům. Vysoce žádoucí je rovněž, aby kamera byla vybavena nočním viděním a měla otočnou hlavu umožňující s kamerou pohybovat v potřebném směru.

Protipožární signalizace a přístupový systém

Avšak dům je potřeba chránit nejenom před zloději. Elektronické zabezpečení vás může ochránit i v situacích, kdy dojde ke vzniku požáru či k úniku plynu. Čidla reagující na kouř či plyn totiž dokáží při sebemenší detekci nežádoucích látek spustit alarm, který vám tak umožní zareagovat ještě dříve, než dojde k nejhoršímu.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na přístupové systémy, jež fungují jako elektronické zabezpečení dveří, neboť umožňují vstup pouze těm osobám, jež k nim mají čip, potažmo bezkontaktní kartu.

Nejefektivnější je kombinace elektronického a mechanického zabezpečení

Je potřeba si uvědomit, že samotné elektronické zabezpečení nestačí, protože samo o sobě vstupu do domu či bytu nezabrání. Je tedy potřeba sáhnout po vícestupňovém způsobu ochrany domu. To znamená nejenom propojení více elektronických prvků, ale též zakomponování tradičního mechanického zabezpečení. Obzvláště bychom chtěli apelovat na to, ať nepodceňujete výběr bezpečnostních dveří třídy minimálně 2, ideálně 3.

 

Written by:

Published on: 21.10.2021

Filled Under: návody