Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Acer zaznamenal první ztrátu vůbec

Jeden z největších výrobců počítačů, převážně pak notebooků Acer zaznamenal první čtvrtletní ztrátu v historii společnosti. Reuters oznámilo, že Acer ztratil 234,3 milionů dolarů za kvartál končící 30. červnem. Tato částka je o mnoho vyšší, než analytici předpokládali. Předseda společnosti J.T. Wang řekl, že ztráta byla způsobena vyklízením nadbytečných zásob. A  také kvůli velikým propouštěním seniorů, kterým se vyplácelo jejich odstupné. Dále potvrdil, že i letos bude prakticky nemožné se dostat z těchto těžkých časů.

Acer vyrábí především notebooky a prodej těchto přístrojů je velmi ovlivněn také příchodem Apple s jeho iPadem(druhé generace). Wang ale věří, že tablety jsou teď pouze v módě a že se časem společnost zase vrátí k notebookům.

O koupi HP společností Acer zatím můžeme pouze spekulovat, ale žádné ověřené prohlášení prozatím nebylo vydáno. Acer ale vzkazuje, že se bude snažit uspokojit své zákazníky i ty od HP.

 

Written by:

Published on: 26.8.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky

,