Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Android je nejvíce napadaný mobilní OS

Firma McAfee, která se zaměřuje na počítačovou bezpečnost uvedla, že počet útoků na mobilní platformy vzrůstá a Android již sesadil Symbian na postu nejvíce napadaného mobilního operačního systému na trhu.

McAfee Security ve své druhé zprávě z tohoto čtvrtletí říká, že šíření malware na operační systém Android se zvýšil o 76% od posledního čtvrtletí, současně s významným nárůstem popularity během uplynulého roku.

„Rychlý nárůst malwaru na Android ve 2. čtvrtletí naznačuje, že platforma by se mohla stát novým cílem pro Cyber-zločince.“

Android market je relativně otevřen veřejnosti a umožňuje tvůrci malware udělat například aplikaci, která se tváří jako skutečná, ovšem ve skutečnosti se jedná o aplikaci s nějakým škodlivým kódem. Google celou situaci monitoruje a tyto zákeřné aplikace z marketu poměrně rychle odstraňuje.

Víme, že rady na závěr jakožto: „nestahujte podezřelé aplikace, mějte mobilní antivirus, nechoďte na internet, nic nestahujte“ nejsou na místě. Někteří prostě nemají grafické nadání a aplikace může být výborná, ale už vypadá podezřele, protože nemá tak krásné uživatelské prostředí / ikonku. Naproti tomu fiktivní aplikace může být mnohem nebezpečnější, ale bude se tvářit jako prestižní a na úrovni.

Jakmile si jednou zvyknete na procházení internetu, mailu, používání marketu, různé GPS služby, popřípadě máte všechno v cloudu tak by jste už neměnili ani za riziko nějakého viru.

Written by:

Published on: 23.8.2011

Filled Under: Hlavní strana, mobil, novinky