Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Rozšířená realita a Apple

Rozšířená realita nebo také někdy augmented reality je reálný obraz světa doplněný strojem o vytvořené objekty. To znamená, že například budete snímat fotoaparátem v mobilním telefonu budovu a následně se vám přidají nějaké informace na obrazovku o daném místě.

To by nebylo nic nenormálního, o tomto tématu se hovoří už pěkně dlouho, ale znáte Apple. Na všechno musí mít patenty a Augmented reality maps není žádnou výjimkou.

Aplikace od Apple propojuje mapové údaje s GPS souřadnicemi a obrazem mobilního fotoaparátu. Jakmile nasměrujete telefon na scénu doplní se o informace(název ulice, název památky,…).

Jeho aplikace propojuje obraz z kamery telefonu a GPS souřadnice s mapovými údaji. Při nasměrování telefonu na nějakou scénu se tedy do obrazu na telefonu společně se skutečným podkladem doplní třeba dopravní síť a poloha nalezených bodů. Tato vrstva informačně rozšiřuje úvodní pohled a odtud tedy pojem rozšířená realita.

Written by:

Published on: 22.8.2011

Filled Under: Hlavní strana, mobil