Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Google spouští v USA Google Wallet

V květnu byla představena Google Wallet , aplikace, která umožňuje používat telefon jako peněženku a měla by nahradit stávající platební karty. S Google Wallet, můžete jedním klepnutím zaplatit pomocí telefonu takzvanou funkcí NFC (Near Field Communication).

Celá tato funkce byla značně testována a právě dnes Google uvedl první verzi aplikace pro Nexus S (přesněji Sprint Nexus S 4G). Zájemce a nadšence do této technologie ale musím zklamat, zatím funguje pouze v Americe.

Propagační video Googlu:

Google Wallet (peněženka) vám umožňuje platit kreditní kartou City MasterCard a Google Prepaid Card (předplacenou kartou), která může být financována některou z vašich stávajících karet. Jako určitou formu poděkování vám přidá Google bonus 10$ na předplatnou kartu v případě, že si založíte Google Wallet do konce tohoto roku.

Prozatím s Google Wallet funguje pouze karta od MasterCard, ovšem v příští verzi by se měla objevit i podpora dalších karet. Především pak Visa, Discover a American Express.

Celý projekt doprovází trend dnešní doby spojovat všechny funkce do jednoho zařízení. Tím zařízením jsou chytré mobilní telefony, zejména pak ty dotykové. Již v dnešní době je u takových telefonů téměř nutností datový tarif (internet) a uhlopříčka displaye minimálně 3,2″. Google se tak snaží ulehčit Vám od tahání se s kartami, které se dají velmi jednoduše zničit právě třeba přiložením k mobilu, nebo od přeplněných peněženek. Každý si ale určitě uvědomuje, jak cenná a do budoucna lákavá věc na kradení pro zloděje mobil bude.

Velmi sympatická věc na celém tomto projektu je fakt, že stačí mobil pouze přiložit a celá komunikace mezi zařízeními proběhne během pár sekund, to by mohlo velmi zrychlit veškeré placení v obchodech, kavárnách, prostě všude kde si vzpomenete.

Ještě na závěr jedno demonstrační video:

Zdroj náhledového obrázku: www.thenextweb.com

Written by:

Published on: 20.9.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky