Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Víme odkud pocházejí melodie z Nokie

Od roku 1994 není složité rozpoznat telefony finského obra od ostatních. Právě v tomto roce totiž Nokia zařadila svůj charakteristický vyzváněcí tón do svých telefonů a je použit jako defaultní (základní).
Zatímco Nokia v současné době pořádá soutěž o nové, svěží vyzvánění, my byli zvědaví na melodii původní.

Melodie se původně jmenovala „Grande Valse“ . Tak se jmenovala skladba od Frederica Chopina. „Nokiácké“ vyzvánění je připsáno ale také španělskému kytaristovy Francisco Tárrega a jeho písni z roku 1902, téměř identicky pojmenované Gran Valse.

Grande Valse podle Frederica Chopina

Toto je originál v podání Frederica Chopina, obsahující  úryvek, který byl použit také v Tárregově vlastním Gran Valse. Budete muset pozorně poslouchat, aby jste to chytili. Možná si onu část budete muset pustit vícekrát. Možná vám to bude chvíli trvat, ale opravdu v 2.55 je slyšet určitá shoda s uvítací melodií Nokie. Motiv je zřejmě nejlépe slyšet v čase 2.55.

Uvítací melodie Nokia

Posuďte sami jestli tam shoda je či není… Podle mě když si představíte skladbu uvedenou výše zpomalenou, tak by se mohlo jednat opravdu o základní motiv celého uvítání.

Gran Valse od Francisco Tárrega

Tady je Gran Valse od Francisco Tárregy. Tárrega celou melodii vyzdvihl a dostal do podoby, jak ji známe dnes. Opět porovnejte. Přetočte si video na čas: 13s .

Primární vyzvánění na Nokii

Na internetu se objevuje plno různých remixů, napodobenin a vtipných předělávek na toto legendární vyzvánění. Mezi jedny z nejznámějších rozhodně patří „Chcíplá Nokie“.
Stáhnout si ji můžete zde:
http://www.mp3-ringtones-mobile.com/nokia-dying-ringtone-pick-up-the-phone-remix-417.html

Pokud máte pochybnosti o první nahrávce na klavír, zbavte se jich. Vše je způsobeno pouze tónem obou nástrojů. Kytara hraje tóny hlubší, než klavír.

Máte-li nějaké další informace o těchto skladbách a chcete se s námi o ně podělit, použijte k tomu prosím komentáře pod článkem. Po odeslání se komentář odešle nám ke schválení a až poté se může zobrazit. Je to ochrana proti spamu a nevyžádaným komentářům. Proto nezoufejte když se vaše zpráva neobjeví hned. Děkuji za pochopení.

Written by:

Published on: 8.9.2011

Filled Under: Hlavní strana, Nezařazené, vychytávky